پلتفرمی برای مالکیت دیجیتال؛ این شعاری است که در صفحه اصلی سایت پروژه nftb مورد تأکید قرار گرفته است. با شنیدن این شعار هر کسی که اندک آشنایی با بازار رمز ارزها دارد، بلافاصله به یاد توکن‌های غیر مثلی می‌افتد. مسئله مالکیت مجازی در بستر فناری بلاک‌چین سال‌هاست که با استفاده از توکن‌های NFT مدیریت می‌شود. رمز ارز nftb به عنوان توکن اختصاصی پلتفرم nftb شناخته می‌شود که به عنوان یک پروژه دیفای در سال ۲۰۲۱ فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی این پروژه بپردازیم.

پروژه nftb چیست؟

توسعه دهندگان پروژه nftb مأموریت خود را ایجاد یک پلتفرم کارآمد برای سازندگان توکن‌های NFT تعریف کرده‌اند که در قالب آن افراد بتوانند از مواهب برنامه‌های غیر متمرکز (دیفای) بهره‌مند شوند. این پروژه در سال ۲۰۲۱ آغاز به کار کرده است و روی شبکه اسمارت بایننس چین راه‌اندازی شده است. مهم‌ترین و مشهورترین سرمایه‌گذار در پروژه ارز nftb، صرافی بایننس است. به طور کلی آنچه در قالب پروژه nftb در دسترس کاربران قرار می‌گیرد، در سبه بخش قابل دسته‌بندی است:‌

۱. بازار خرید و فروش توکن‌های NFT

با توجه به اینکه توکن‌های غیر مثلی به بخش مهمی از بازار رمز ارزها تبدیل شده‌اند، در حال حاضر پلتفرم‌های فعال زیادی وجود دارند که خدمات خرید و فروش این دسته از توکن‌ها را ارائه می‌کنند. در قالب پروژه nftb نیز یک بازار خرید و فروش توکن‌های NFT در دسترس عموم قرار دارد. شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که پس مزیت بازار nftb نسبت به سایر بازارهای موازی چیست؟

در قالب این پروژه تلاش شده است تا با استفاده از برنامه‌های غیر متمرکز، امکان کار کردن هنرمندان، گرافیست‌ها، نقاش‌ها و فعالان حوزه موسیقی با بازار NFT به مراتب راحت‌تر از قبل شود. همچنین با توجه به اینکه این بازار روی بلاک‌چین اسمارت بایننس چین راه‌اندازی شده است، دیگر خبری از هزینه‌های زیادی گس برای فعالیت در آن نیست.

روی هم رفته مهم‌ترین ویژگی‌های بازار خرید و فروش توکن‌های NFT پروژه nftb عبارت‌اند از:

 • تجارت توکن‌های غیر مثلی با سرعت بالا و هزینه کمتر انجام می‌شود.
 • سازگار با بازارهای ثانویه NFT که از پلتفرم بایننس اسمارت چین استفاده می‌کنند.
 • امکان پشتیبانی از شبکه‌های مختلف در آن وجود دارد که در ادامه بیشتر در این خصوص توضیح می‌دهیم.

۲. پلتفرم کسب درآمد nftb

در قالب پروژه ارز nftb، یک پلتفرم پلتفرم دیفای تعریف شده است که امکان کسب درآمد غیر فعال برای کاربرانی که اقدام به سرمایه‌گذاری در راستای حمایت از پروژه‌های NFT می‌کنند را فراهم می‌آورد. البته بخش‌های از این پلتفرم در حال حاضر راه‌اندازی شده است و بخش‌هایی دیگر نیز در دست اجراست و در آینده نزدیک در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

۳. لانج پد nftb

در قالب پروژه nftb یک لانچ پد نیز تعریف شده است. لانچ پد را می‌توان به زبان ساده نوعی نمایشگاه برای معرفی توکن‌های غیر مثلی و سازندگان آن‌ها در نظر گرفت. به این ترتیب فرصت جذب سرمایه و نقدینگی برای افراد فعال در این حوزه مهیا می‌شود.

رمز ارز nftb چیست؟

ارز دیجیتال nftb به عنوان توکن اختصاصی پروژه nftb شناخته می‌شود که با هدف اعطای پاداش به کاربران و خالقان توکن‌های غیر مثلی در بستر این پروژه ابداع شده است. تمام فعالان این پروژه می‌توانند از مزایای دریافت پاداش با استفاده از توکن nftb بهره‌مند شوند. برای دریافت این توکن چهار راه پیش روی شما قرار دارد که عبارت‌اند از:

 • تولید محتوا و خلف آثار هنری در بستر پروژه nftb و دریافت پاداش در ازای آن
 • اختصاص توکن رایگان در قالب ایردراپ به شرکت‌کنندگان اولیه در این پروژه
 • سرمایه‌گذاری در استخر نقدینگی پروژه و دریافت سود
 • خرید و فروش ارز nftb در صرافی‌ها

بیشتر بخوانید: استخر نقدینگی (Liquidity Pool) چیست

با استفاده از ارز دیجیتال nftb در پروژه nftb می‌توانید از تخفیف در پرداخت هزینه‌های استفاده از پلتفرم، مشارکت در حاکمیت آن، خدمات تبلیغاتی پلتفرم و … نیز بهره‌مند شوید. همچنین توسعه دهندگان این پروژه در تلاش هستند که زمینه را برای پذیرش توکن nftb در پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین اسمارت بایننس چین فراهم کنند.

رمز ارز nftb چیست

توزیع ارز دیجیتال nftb

بد نیست که در این قسمت نگاهی به توزیع رمز ارز nftb در اکوسیستم آن بیندازیم که به طور خلاصه می‌توان به صورت زیر ذکر کرد:‌

 • شرکای استراتژیک: ۲۰.۵ درصد
 • تیم توسعه دهنده: ۱۲ درصد
 • توسعه پروژه:‌ ۱۲.۵ درصد
 • پرداخت پاداش‌ها: ۴۵ درصد
 • فروش IDO و استخراج نقدینگی: ۱۰ درصد

در قالب این پروژه برای جلوگیری از ایجاد مشکل در اکوسیستم پروژه ماهانه حدود یک میلیون و سیصد هزار رمز ارز در قالب فرآیند توکن سوزی از گردش خارج می‌شوند.

نقشه راه پروژه nftb

پروژه ارز nftb برنامه‌های مختلفی را از زمان آغاز به کار در سال ۲۰۲۱ در دستور کار قرار داده است. بخشی از این برنامه‌ها تا به امروز محقق و اجرایی شده‌اند و در مقابل بخشی دیگر نیز در قالب نقشه راه آن در آینده تعریف می‌شود. بخشی از برنامه‌های آینده این پروژه که در دست اجرا هستند، عبارت‌اند از:

 • اضافه کردن ارز دیجیتال nftb به پلتفرم‌های پرداخت
 • تکمیل پلتفرم کسب درآمد nftb
 • راه‌اندازی پلتفرم nftb stars
 • راه‌اندازی صرافی غیر متمرکز nftb
 • تامین مالی برای سازندگان توکن nftb
 • راه‌اندازی پلتفرم بازی nftb
 • افزایش فعالیت‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی
نقشه راه پروژه nftb

تاریخچه قیمت ارز nftb


ارز دیجیتال nftb در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ در جریان عرضه اولیه با قیمت ۰.۰۰۶ دلار عرضه شد. این ارز دیجیتال در گذر زمان روند رو به رشد خوبی را در طول ماه‌های اخیر پشت سر گذاشته است. به گونه‌ای که در زمان عرضه رسمی در صرافی‌ها حدود ۰.۰۲ دلار قیمت داشت. روند رو به رشد آن تا ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱ ادامه داشت و به حدود قیمت ۰.۱ دلار دست پیدا کرد. روند رو به رشد این ارز دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۱ با فراز و نشیب ادامه داشت و در پایان این سال قیمت ۰.۲۵ دلار را به دست آورد. این ارز دیجیتال در روزهای آغازین سال ۲۰۲۲ نیز روند قیمتی با ثباتی را در پیش گرفته است.

حجم بازار رمز ارز nftb در حال حاضر (دی ماه ۱۴۰۰) به بیش از ۲۸ میلیون دلار رسیده است. همچنین میزان سرمایه قفل شده در این پروژه به حدود ۱۷ میلیون دلار می‌رسد. تعداد کل توکن‌های در گردش نیز به بیش از ۱۱۷ میلیون رسیده است. در حال حاضر نیز در جایگاه ۷۷۴ در بین سایر ارزهای دیجیتال قرار دارد.

پیش‌بینی آینده ارز nftb

توسعه دهندگان پروژه ارز nftb معتقدند که هیچ چیزی به اندازه علاقه و درگیر شدن اعضای جامعه نمی‌تواند بقا و پیشرفت آن مفید واقع شود. به همین دلیل تمام تلاش خود را می‌کنند که خواسته‌ها و نیازهای متکثر گروه‌های مختلف اعضای جامعه پروژه nftb را در قالب برنامه‌های جدید خود برآورده نمایند.

برنامه‌های رو به رشد بسیار خوبی برای این پروژه تعریف شده است. روند رو به رشد قیمت این توکن نیز به دلیل تحقق این برنامه‌ها در تمام طول سال ۲۰۲۱ ادامه داشته است. به نظر می‌رسد که در ادامه نیز در صورت محقق شدن نقشه راه این پروژه، شاهد رشد قیمت آن باشیم. البته این ارز دیجیتال از نظر میزان نقدینگی مشکلاتی دارد که باید برای جذب هر چه بیشتر نقدینگی نیز تلاش‌هایی در آن صورت بگیرد.

سؤالات متداول

۱. رمز ارز nftb را از کدام صرافی بخریم؟

صرافی‌های متمرکز Gate.io و کوکوین و صرافی غیر متمرکز پنکیک سواپ بهترین گزینه برای خرید ارز دیجیتال nftb به شمار می‌روند.

۲. از کدام کیف پول برای نگهدار ارز دیجیتال nftb استفاده کنیم؟

متامسک و بایننس چین والت به عنوان دو کیف پول مناسب برای نگهداری از رمز ارز nftb قابل استفاده هستند.

۳. پروژه nftb از کدام شبکه‌های بلاک‌چین پشتیبانی می‌کند؟

در حال حاضر پروژه ارز nftb از شبکه‌های بلاک‌چین اسمارت بایننس چین، پالیگان، کاردانو، سولانا و OASIS Foundation پشتیبانی می‌کند.

 کلام پایانی

در این مقاله به معرفی پروژه ارز nftb پرداختیم. در بحث تحلیل ارز nftb باید توجه داشته باشید که بازار توکن‌های غیر مثلی روند رو به رشد خوبی در طول سال ۲۰۲۱ را تجربه کرده است. با شدت گرفتن بحث‌ها در خصوص متاورس در این سال نیز به نظر می‌رسد که شاهد تداوم روند رو به رشد پروژه‌های مبتنی بر NFT در آینده نیز باشیم. برای سرمایه‌گذاری در این پروژه توصیه می‌کنیم که حتما اطلاعات بیشتری کسب کنید تا بتوانید با دید بازتر نسبت به آن تصمیم‌گیری کنید.