جذابیت بازار ارزهای دیجیتال روزبه‌روز بیشتر می‌شود و استقبال بسیار زیاد مردم باعث شده که هر روز پروژه‌ای جدید شروع به فعالیت کند. یکی از این پروژه‌های جذاب که در اوایل سال ۲۰۲۱ شروع به فعالیت کرده است، ارز TasteNFT است که در ماه اوت ۲۰۲۱، با چند هزار درصد رشد عملکرد قابل‌توجهی را از خود نشان داده است. ما هم در این مقاله ارز دیجیتال TasteNFT را به زیر ذره‌بین برده و آن را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

در این نوشته شما با این پروژه، تیم سازنده و همچنین چشم‌انداز و اهداف آن آشنا می‌شوید. در ادامه هم نحوه خرید این ارز را می‌خوانید و با بهترین کیف پول‌های آن آشنا می‌شوید. برای دیدن پیش بینی قیمت ارز دیجیتال TasteNFT هم، این مقاله را تا انتها بخوانید.

پروژه و ارز دیجیتال TasteNFT چیست؟

پروژه TasteNFT در واقع یک بازار NFT غیرمتمرکز و پیشرفته است که در آن انواع مختلف عکس‌ها خریدوفروش می‌شود. هدف تیم TasteNFT این است که بهترین تجربه را برای مشتریان خود، خلق کند. مشتریان این پروژه، عکاس و هنرمندهایی هستند که به دنبال تضمین حقوق دیجیتالی آثار خود هستند. این پروژه همچنین می‌خواهد بستری مناسب و امن برای افراد فراهم کند تا توانایی‌های خود را نشان دهند و میزان توجهی که شایسته آن هستند را جلب کنند.

TasteNFT می‌خواهد برای رسیدن به اهداف خود، با عکاسان و تولیدکنندگان محتوا از صنعت‌های مختلف همکاری کند و به میزبان اختصاصی و اصلی آثار هنری حس‌گرا تبدیل شود. این مدل کسب‌و‌کار، دو مزیت بزرگ را برای پروژه به ارمغان می‌آورد. اول، جایگاه مناسبی برای پروژه در بازار نوظهور NFTها می‌سازد و دوم، مسیر رشد و توسعه پروژه را هموارتر می‌کند. اعضای تیم این پروژه می‌خواهند که توکن TASTE را با بازار خود ادغام کنند تا تولیدکنندگان محتوا، مشتریان و اعضای جامعه TasteNFT بتوانند از آن برای مبادله استفاده کنند.

توکن TASTE

قیمت ارز دیجیتال TasteNFT، تاریخ عرضه و تیم سازنده

ارز دیجیتال TasteNFT در تاریخ ۸ ژوئن ۲۰۲۱ با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۱۶ دلار و تعداد یک کوادریلیون توکن ارائه شد. از این تعداد، ۵۲ میلیون تریلیون توکن برای راه‌اندازی و بازاریابی بازار TasteNFT قفل شده است. ۳۰۰ تریلیون توکن قبل از راه‌اندازی سوزانده شده و در هر تراکنش هم ۰.۰۲ درصد از هر توکن سوزانده می‌شود. ضمن اینکه ۵ درصد از مبلغ تراکنش هم به هولدرهای TASTE و ۵ درصد دیگر به استخر نقدینگی اضافه می‌شود.

ارز TasteNFT در تاریخ ۱۳ اوت ۲۰۲۱ شروع به رشد کرد و تا ۱۸ اوت ۲۰۲۱، ارزش هر توکن TasteNFT به ۰.۰۰۰۰۰۰۰۹۸۹ دلار رسید؛ یعنی ۱۲۰۰۰ درصد رشد در یک بازه ۵ روزه. در حال حاضر، در تاریخ ۲۶ اوت ۲۰۲۱، قیمت ارز دیجیتال TasteNFT برابر ۰.۰۰۰۰۰۰۰۲۲۵ دلار آمریکا است.

بنیان‌گذاران TasteNFT مایکل اوتس و نادینا زویفل هستند که این پروژه را در شیکاگو راه‌اندازی کردند. اوتس که مدیر اجرایی شرکت است، قبلاً مشاور IT بوده و فارغ از مالکیت یک شرکت موفق، برای سال‌های متمادی یک سرمایه‌گذار موفق در دنیای رمزارزها بوده است. زویفل هم یک دانشمند داده است که الآن به‌عنوان مدیر ارشد تکنولوژی در پروژه TasteNFT فعالیت می‌کند.

بنیان‌گذاران TasteNFT

نحوه خرید ارز TasteNFT

الآن که می‌دانید ارز دیجیتال TasteNFT چیست، شاید بخواهید اقدام به خرید و سرمایه‌گذاری روی این رمزارز کنید. خرید این ارز در دو مرحله صورت می‌گیرد چون در صرافی‌هایی که ارز فیات را قبول می‌کنند، ثبت نشده است. به‌همین‌خاطر، شما باید ابتدا یکی از ارزهای دیجیتال رایج مانند بیت کوین، کاردانو، تتر یا ارزهای دیگر را به خرید و در قدم بعدی، آن را با ارز TasteNFT معاوضه کنید. روال کار به این صورت است:

  1. ابتدا باید در صرافی‌هایی که از پول فیات پشتیبانی می‌کنند، ثبت‌نام کنید. اگر قبلاً ثبت‌نام کرده‌اید، وارد حساب کاربری خود شوید.
  2. سپس یکی از ارزهای دیجیتال (مانند بایننس کوین) را انتخاب کنید و پس از تعیین مقدار، اقدام به خرید کنید. ما در اینجا از بایننس کوین به‌عنوان مثال استفاده کردیم؛ ضمن اینکه با خرید بایننس کوین می‌توانید با کارمزد کمتری اقدام به خرید توکن TASTE کنید.
  3. بایننس کوین‌های خریداری‌شده را به کیف پول متامسک انتقال دهید. شما می‌توانید از صرافی‌های داخلی که در انتهای مقاله ذکر کردیم هم برای خرید بایننس کوین و انتقال به کیف پول استفاده کنید.
  4. کیف پول متامسک را به صرافی‌هایی که از ارز TasteNFT استفاده می‌کنند، وصل کنید و بایننس کوین‌های خود را با توکن‌های TASTE معاوضه کنید. صرافی‌هایی که از توکن TASTE پشتیبانی می‌کنند را در زیر ذکر کرده‌ایم.

پیشنهاد می‌کنیم که بعد از خرید توکن TASTE، برای امنیت بیشتر آن را در کیف پول نگهداری کنید. در ادامه بهترین کیف‌های پول‌های TASTE را هم معرفی کرده‌ایم.

سؤالات متداول

بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال TasteNFT چیست؟

برای نگهداری توکن TASTE می‌توانید از کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند Ledger Nano S یا Trezor One استفاده کنید. اگر امکان استفاده از کیف پول سخت‌افزاری را ندارید، می‌توانید از کیف پول نرم‌افزاری استفاده کنید. کیف پول‌های MetaMask و تراست ولت بهترین گزینه برای این کار هستند.

کدام صرافی‌ها از ارز TasteNFT پشتیبانی می‌کند؟

در حال حاضر، سه صرافی PancakeSwap، LBank و BitMart از ارز TasteNFT پشتیبانی می‌کنند.

آیا با پول فیات می‌توانیم توکن TASTE بخریم؟

به‌صورت مستقیم خیر، چون این ارز دیجیتال در صرافی‌هایی که از ارز فیات استفاده می‌کنند، ثبت نشده است. برای خرید ارز TasteNFT می‌توانید ارزهای دیجیتال دیگر به خرید و آن را با توکن TASTE معاوضه کنید. نحوه انجام این کار را در بالا توضیح دادیم.

سخن پایانی و بررسی آینده پروژه TasteNFT

تا اینجا شما به‌طور کامل با این پروژه آشنا شدید و می‌توانید بهتر در مورد سرمایه‌گذاری یا خرید این رمزارز تصمیم بگیرید. بر اساس پیش‌بینی‌های کارشناسان و شرکت‌های تکنولوژی، قیمت این ارز تا سال ۲۰۲۵ به ۰.۰۰۰۰۱ دلار هم می‌رسد. این رشد خوبی به نظر می‌رسد اما می‌توان گفت که این ارز برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت گزینه مناسبی نباشد. البته این یک پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست و شما باید شخصاً در مورد این پروژه تحقیق کنیم. اگر در این بین، با سؤالی در مورد ارز TasteNFT مواجه شدید، در بخش دیدگاه‌ها از ما بپرسید تا در کوتاه‌ترین زمان به شما پاسخ دهیم.