میم کوین‌ها به عنوان یک واقعیت غیر قابل انکار در بازار رمز ارزها به شمار می‌روند. هر چند که عده زیادی از تریدرهای فعال در بازار با میم کوین‌ها از نظر بنیادی مشکل دارند؛ اما آنچه در عمل به وقوع می‌پیوندد، تعداد روزافزون میم کوین‌ها است که از قضا محبوبیت بسیار زیادی نیز در بازار دارند. دوج کوین و شیبا اینو به عنوان دو مورد از معروف‌ترین میم کوین‌های بازار رمز ارزها شناخته می‌شوند. در حال حاضر رمز ارز catecoin نیز به بازار عرضه شده است. این توکن خود را رقیب دوج کوین و شیبا اینو می‌داند. در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص ماهیت ارز کت کوین بیشتر بحث و بررسی کنیم.

ارز catecoin چیست؟

دوج کوین و شیبا اینو یک نژاد سگ را به عنوان نماد خود انتخاب کرده‌اند. در این بین اما ارز catecoin میم کوینی است که نژاد خاصی از گربه‌ها را به عنوان نماد خود در نظر گرفته است. این ارز دیجیتال در شبکه بایننس اسمارت چین راه ‌اندازی شده است. همین مسئله موجب شده تا سرعت اجرای تراکنش‌های این توکن بالا باشد.

ارز catecoin

پلتفرم این میم کوین کاملا به صورت غیر متمرکز اداره می‌شود. در مدت زمان کمی که از فعالیت آن سپری شده است، موفق به جذب هولدرها و نقدینگی قابل توجهی نیز شده است. توسعه دهندگان این توکن، معتقد هستند که ارز catecoin می‌تواند ارزش افزوده واقعی را برای دنیای میم کوین‌ها به ارمغان بیاورد.

مهم‌ترین ویژگی‌های catecoin

مجموعه‌ای از ویژگی‌ها در این توکن وجود دارد که باعث می‌شود توسعه دهندگان آن معتقد باشند می‌توانند به رقابت با دوج کوین و شیبا اینو بپردازند. سه قابلیت اساسی که در پلتفرم ارز کت کوین در اختیار کاربران قرار دارد، عبارت‌اند از:

۱. امکان ایجاد میم‌های اختصاصی

در قالب پلتفرم میم کوین ارز catecoin این امکان وجود دارد که کاربران اقدام به طراحی و عرضه میم‌های اختصاصی خود کنند. برای مسئله مالکیت میم‌ها نیز از توکن‌های NFT استفاده می‌شود. به این ترتیب علاوه بر توسعه دنیای میم‌ها، کاربران امکان تولید محتوا و کسب درآمد را نیز به دست می‌آورند.

۲. نگهداری توکن و کسب درآمد

کاربران از طریق خرید و نگهداری رمز ارز catecoin می‌توانند درآمدزایی کنند. به این ترتیب که ۲ درصد از کلیه تراکنش‌های این توکن به صورت مستقیم بین هولدرهای کت کوین توزیع می‌شود. همچنین ۱ درصد از توکن‌های حاصل تراکنش این ارز دیجیتال از طریق توکن سوزی از بین می‌روند. همچنین کلیه کسانی که دارایی catecoin خود را در برنامه غیر متمرکز اختصاصی این ارز دیجیتال ذخیره کنند، می‌توانند از سود تضمینی سالیانه ۱۵ درصد بهره‌مند شوند.

۳. بازی و توکن‌های غیرمثلی

یک بازی تحت عنوان Rise of Cats در پلتفرم ارز کت کوین وجود دارد. در قالب این بازی افراد از طریق خرید توکن‌های غیرمثلی مالک گربه‌های درون بازی می‌شوند و به رقابت با دیگر گیمرها می‌پردازند. امکان کسب درآمد از این طریق نیز برای افراد وجود دارد.

توزیع توکن catecoin به چه صورت انجام می‌شود؟

نحوه توزیع توکن‌های کت کوین به صورت زیر در نظر گرفته شده است:

  • اکوسیستم: ۳۳ درصد
  • بازاریابی و تیم توسعه دهنده: ۱۰ درصد
  • نقدینگی: ۷ درصد
  • توسعه پلتفرم: ۵ درصد
  • توکن سوزی و ذخیره:‌ ۴۵ درصد

مقایسه‌ای بین ارز catecoin، دوج کوین و شیبا اینو

آنچه درباره ارز catecoin بیشتر جلب توجه می‌کند، تلاش تیم توسعه دهنده و بازاریابی آن برای اثبات برتری کت کوین در مقایسه با دوج کوین و شیبا اینو است. در همین راستا در قالب جدول زیر مقایسه‌ای بین مجموعه‌ای از ویژگی‌های این سه ارز دیجیتال را می‌توانید مشاهده کنید.

ارز دیجیتال ارز catecoin دوج کوین ارز شیبا
تعداد کل توکن‌ها ۱۰۰ تریلیون نامحدود نامحدود
سود ذخیره کردن ۱۵ درصد سالانه ۰ ۰
سود نگهداری در کیف پول شخصی توزیع ۲ درصد هر تراکنش بین هولدرها ۰ ۰
قابلیت‌های کاربردی پلتفرم غیر متمرکز میم کوین‌ها – بازی و کسب درآمد صرافی شیبا سواپ

مشاهده جدول فوق اطلاعات مهم و اساسی را در مقایسه بین این سه میم کوین در اختیار ما می‌گذارد. هر چند که کت کوین از نظر میزان نقدینگی و اعضای جامعه در مقابل دوج کوین و ارز شیبا حرفی برای گفتن ندارد. در واقع قضیه نیز موفقیت میم کوین‌ها در بازار و رشد قیمت آن‌ها بیش از هر چیزی به میزان استقبال کاربران بازار از آن‌ها بر می‌گردد. با این وجود ارز catecoin با ایجاد قابلیت‌های جدید در تلاش است تا توجه تعداد بیشتری از علاقه‌مندان به میم کوین‌ها را در بازار ارزهای دیجیتال به خود جلب کند.

آموزش خرید ارز کت کوین

برای خرید ارز catecoin کار چندان دشواری پیش رو ندارید. کافی است که یکی از کیف پول‌های متامسک یا تراست والت را دانلود کنید. در ادامه مقداری بایننس کوین در کیف پول خود واریز کنید یا اقدام به خرید این توکن نمایید. بعد از آن از طریق کیف پول خود به صرافی غیر متمرکز پنکیک سواپ متصل شوید. به این ترتیب می‌توانید به راحتی اقدام به خرید ارز کت کوین با استفاده از توکن بایننس کوین نمایید.

نقشه راه ارز catecoin

توسعه دهندگان این ارز دیجیتال نقشه را چندان پیچیده و طولانی را در نظر نگرفته‌اند. به طور کلی وقتی صحبت از میم کوین‌ها به میان می‌آید، نباید چندان به دنبال نقشه راه خاصی باشید. آنچه بیش از هر چیزی باید برای سرمایه‌گذاری در میم کوین‌ها مد نظر قرار بگیرد، فعالیت‌های بازاریابی پیرامون آن ارز دیجیتال، تعداد اعضای جامعه آن‌ها و همچنین میزان نقدینگی است که در آن وجود دارد.

نقشه راه ارز catecoin

با ذکر این توضیح نقشه راه ارز catecoin به صورت زیر ترسیم شده است:

  • رونمایی از تریلر بازی Rise of Cats
  • راه‌اندازی بازی Rise of Cats
  • پذیره نویسی توکن‌های غیرمثلی بین اعضای جامعه
  • ایجاد بازار خرید و فروش توکن‌های NFT
  • به روزرسانی و توسعه بازی Rise of Cats

سؤالات متداول

۱. ارز کت کوین را از کدام صرافی بخریم؟

این ارز دیجیتال را می‌توانید از صرافی‌هایی مانند Gateio، پنکیک سواپ و هات بیت خریداری کنید.

۲. بهترین کیف پول برای نگهدای رمز ارز catecoin چیست؟

کیف پول‌هایی که از استاندارد BEP-20 پشتیبانی می‌کنند، مانند متامسک برای نگهداری ارز catecoin قابل استفاده هستند.

۳. تاریخچه قیمت ارز کت کوین به چه صورتی است؟

این ارز دیجیتال در نیمه نخست سال ۲۰۲۱ در بازار با قیمتی در حدود ۰.۰۰۰۰۰۱۱ دلار عرضه شد. بعد از مدتی ثبات قیمتی، در ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۱ روند صعودی به خود گرفت و بالاخره در نیمه نوامبر به قیمت ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار دست پیدا کرد. در حال حاضر که در روزهای پایانی سال ۲۰۲۱ به سر می‌بریم، این ارز دیجیتال با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۲۱ دلار معامله می‌شود.

۴. ارزش بازار توکن catecoin چقدر است؟‌

در حال حاضر (آذر ماه ۱۴۰۰)، ارزش بازار این توکن به حدود ۷۵ میلیون دلار رسیده است و در جایگاه ۳۴۷۹ در سایت کوین مارکت کپ رتبه‌بندی شده است.

کلام پایانی

در این مقاله بررسی کردیم که ارز catecoin چیست. شاید مهم‌ترین مزیت این میم کوین در مقایسه با سایر میم کوین‌هایی مانند ارز شیبا و دوج کوین، راه‌های کسب درآمد متنوعی است که در اختیار کاربران آن‌ها قرار دارد. این مسئله شاید به عنوان مهم‌ترین عامل برای رشد ارز دیجیتال کت کوین در آینده به شمار رود. تحلیل ارز catecoin با توجه به ماهیت میم کوین بودن آن چندان به عوامل بنیادی منتهی نمی‌شود. به زبان ساده اگر این ارز دیجیتال موفق به جذب نقدینگی زیاد شود، می‌تواند مسیر رو به رشدی را در آینده طی کند. در غیر این صورت نمی‌تواند کام خریداران خود را آن طور که باید و شاید، شیرین کند.