میم کوین چیست؟ معرفی بهترین میم کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری در ۲۰۲۳

سرمایه گذاری
میم کوین چیست

از دوج کوین تا شیبا اینو، ارزهای دیجیتال پرسروصدایی‌اند که با عنوان میم کوین شناخته می‌شوند. این‌گونه ارزهای دیجیتال تقریباً از سال ۲۰۱۳ به بعد وارد ادبیات بازار کریپتوکارنسی شدند. با بررسی مواضع فعالان بازار رمزارزها درباره این دسته از توکن‌ها، متوجه خواهید شد که اختلافات زیادی وجود دارد. عده‌ای به‌منزله طرفداران سرسخت میم کوین‌ها شناخته می‌شوند و برخی نیز این توکن‌ها را چیزی جز کلاهبرداری نمی‌دانند. امروز که در حال مطالعه این مقاله هستید، صدها و شاید هزاران میم کوین در بازار وجود دارند. اگر کنجکاوید که بدانید میم کوین چیست و چه ویژگی‌هایی دارد، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

میم کوین چیست؟

میم (Meme) اصطلاحی گره‌خورده با فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است. تصویر یا ویدئویی را که به‌همراه متن یا بدون آن، به‌دفعات بین کاربران شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود، «میم» می‌گویند. پیام‌هایی که به‌همراه میم‌ها ارسال می‌شوند، ثابت نیستند. در قالب این پیام‌ها، کاربران سعی می‌کنند درباره رویدادهای جاری یا موضوعاتی خاص در جامعه صحبت کنند. محتوای میم‌ها معمولاً جنبه طنز دارند.

میم کوین (Meme Coin) نوعی ارز دیجیتال است که با الهام گرفتن از میم‌های فضای مجازی ابداع می‌شود. حتماً تا اینجا متوجه شده‌اید که این دسته از توکن‌ها معمولاً با رمزارزهای دیگر تفاوت بنیادی دارند. ارز دیجیتالی مانند بیت کوین به‌دنبال ارائه راهکاری برای مشکلات تبادلات مالی در دنیای امروز است، درحالی‌که میم کوین معمولاً چنین اهدافی را دنبال نمی‌کنند. همین موضوع سبب شده است عده‌ای از فعالان بازار کاملاً با Meme Coin مخالف باشند.

مانند میم‌هایی که در فضای مجازی محبوب می‌شوند، میم کوین‌ها نیز در بازار رمزارزها طرفداران زیادی دارند. این موضوع سبب می‌شود صرافی‌های ارز دیجیتال نیز بسیاری از میم‌ها را برای خرید و فروش در فهرست معاملات خود قرار دهند. میم کوین‌ها در اهداف مختلفی مانند بازی‌های ویدئویی، خیریه، پرداخت‌های آنلاین و … عرضه می‌شوند. در حال حاضر، این توکن‌ها را نمی‌توان چیزی جز سرگرمی به‌حساب آورد. ناگفته نماند که تجربه نشان داده است برخی از این سرگرمی‌ها موجب دستیابی عده‌ای از فعالان بازار به سرمایه‌های کلان شده است.

مهم‌ترین ویژگی‌های میم کوین چیست؟

آتش را تصور کنید. وقتی در نقطه‌ای جرقه‌ای شکل می‌گیرد، به‌سرعت به نواحی اطراف سرایت می‌کند. مهم‌ترین ویژگی میم کوین شباهت زیادی به آتش دارد؛ توسعه‌دهندگان این توکن‌ها به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنند تا تعداد اعضای جامعه این توکن‌ها به‌سرعت افزایش یابد.

برای این منظور، چهره‌های شناخته‌‌شده‌ای مانند ایلان ماسک از برخی میم کوین‌ها مانند دوج کوین، حمایت می‌کنند. با حمایت این دسته از چهره‌های مطرح بازار کریپتوکارنسی، گروه زیادی از معامله‌گران به خرید این توکن‌ها ترغیب می‌شوند؛ موضوعی که با فومو (FOMO) بی‌ارتباط نیست. در این زمینه، می‌توانید مقاله فومو در ارز دیجیتال را مطالعه کنید.

میم کوین‌ها معمولاً قیمت ناچیزی دارند. این موضوع سبب می‌شود تا افراد بتوانند با پرداخت هزینه کم، تعداد زیادی از این توکن‌ها را صاحب شوند. حتی بسیاری از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای ترغیب کاربران به ثبت نام، وعده پرداخت جایزه‌هایی مانند چندصدهزار شیبا اینو را می‌دهند. قیمت پایین میم کوین‌ها محرک جدی برای خرید آن‌هاست؛ موضوعی که به دلیل سرمایه‌گذاری کم، ریسک چندانی را متوجه سرمایه‌گذاران نمی‌کند.

تبلیغات زیاد در شبکه‌های اجتماعی، یکی دیگر از ویژگی‌های مهم میم کوین‌هاست. این توکن‌ها اعضای جامعه متعصبی دارند. به همین دلیل، تبلیغات مرتبط با آن‌ها به‌صورت ویروسی به‌سرعت در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شوند؛ موضوعی که در شناخته شدن و همچنین توسعه اعضای جامعه آن‌ها بسیار مهم و تأثیرگذار است.

فرق شت کوین با میم کوین چیست؟

فرق میم کوین و شت کوین

فرق شت کوین و میم کوین چیست؟ این یکی از پرسش‌های پرتکرار در بازار کریپتوکارنسی است. در مقاله جداگانه‌ای شت کوین را بررسی کردیم که پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه کنید. شت کوین‌ها و میم کوین‌ها در یک ویژگی با هم مشترک‌اند: هیچ‌کدام بنیاد قوی ندارند و اهداف فنی خاصی را دنبال نمی‌کنند. در مقابل، باید به تفاوت شت کوین و میم کوین نیز بپردازیم. مهم‌ترین نکات در این زمینه عبارت‌اند از:

  • معمولاً اعضای جامعه میم کوین‌ها بیشتر و قوی‌ترند.
  • میم‌کوین‌ها حمایت چهره‌های شناخته‌شده را دارند، ولی این موضوع درباره شت کوین‌ها صدق نمی‌کند.
  • توسعه‌دهندگان میم کوین‌ها معمولاً نقشه راه در نظر می‌گیرند، ولی شت کوین‌ها این‌گونه نیستند.
  • تبلیغات روی میم کوین‌ها در مقایسه با شت کوین به‌مراتب بیشتر است.
  • معمولاً پامپ و دامپ‌های شدید قیمت شت کوین‌ها در میم کوین‌ها رخ نمی‌دهند.

نکته مهمی نیز وجود دارد که در اینجا باید به آن اشاره کنیم. گاهی اوقات مرز بین شت کوین و میم کوین بسیار کمرنگ می‌شود و ممکن است بتوان یک توکن را هم‌زمان، شت کوین و میم کوین دانست. بنابراین، درباره تفاوت میم کوین و شت کوین، قواعد جدی و تغییرناپذیری پیش روی ما نیستند.

بهترین میم کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳

تا اینجا بررسی کردیم که میم کوین چیست و چه ویژگی‌هایی دارد. بسیاری از میم کوین‌ها رقابت سختی با یکدیگر دارند. تعداد کمی از میم کوین‌ها را می‌توان برشمرد که موفق شده‌اند در بازار کریپتوکارنسی به جایگاه مناسبی دست پیدا کنند. در همین زمینه، از بهترین میم کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری در سال‌های پیش رو، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. دوج کوین (Dogecoin)

دوج کوین بهترین میم کوین برای سرمایه گذاری

دوج کوین را می‌توان اولین میم کوین بازار رمزارزها برشمرد که در سال ۲۰۱۳ معرفی شد. شکل‌گیری این ارز دیجیتال با هدف تمسخر تبلیغات پرهیاهو در بازار ارزهای دیجیتال صورت گرفته است. با نگاهی به اخبار بازار رمزارزها در سال‌های گذشته، متوجه خواهید شد که دوج کوین سهم چشمگیری را به خود اختصاص داده است. توییت‌های جنجالی ایلان ماسک را، که به افزایش قیمت‌های شایان‌توجه این ارز دیجیتال منجر شده است، می‌توان در صدر این اخبار جای داد. برای آشنایی بیشتر با این میم کوین، مقاله دوج کوین چیست را مطالعه کنید.

۲. شیبا اینو (Shiba Inu)

شیبا بهترین میم کوین برای سرمایه گذاری

شیبا اینو میم کوین دیگری است که بین کاربران بازار رمزارزها محبوبیت زیادی دارد. بسیاری از اعضای جامعه در تبلیغات خود، این توکن را قاتل دوج کوین معرفی می‌کنند. در سال ۲۰۲۰، تیم‌ توسعه‌دهنده ناشناسی با نام مستعار ریوشی (Ryoshi)، از شیبا اینو رونمایی کرد. این توکن برخلاف دوج کوین، بلاکچین اختصاصی ندارد و در شبکه اتریوم راه‌اندازی شده است.

بدون تردید، یکی از با برنامه‌ترین میم کوین‌های حال حاضر در بازار کریپتوکارنسی، شیبا اینو است. به‌تازگی، موضوع راه‌اندازی بلاک‌چین اختصاصی آن نیز مدام در خبرها به گوش می‌رسد. بسیاری از اعضای جامعه این میم کوین رؤیای شیبای یک دلاری را در سر می‌پرورانند. کافی است که در فضای مجازی این عبارت را جست‌وجو کنید تا مطالب گوناگون منتشرشده را مطالعه کنید. در این زمینه، می‌توانید مقاله اختصاصی شیبا اینو چیست را مطالعه کنید.

آیا سرمایه‌گذاری روی میم کوین‌ها تصمیم درستی است؟

برای خرید میم کوین‌ها باید به سراغ صرافی‌های ارز دیجیتالی بروید که تعداد زیادی از این توکن‌ها را پشتیبانی می‌کنند. برای این منظور، صرافی‌های غیر متمرکز یکی از بهترین گزینه‌ها پیش روی شماست. البته صرافی‌های متمرکز مانند بینگ ایکس و کوکوین نیز وجود دارند که تعدادی از میم کوین‌های شناخته‌شده را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهند.

تصمیم درباره خریدن یا نخریدن میم کوین‌ها بر عهده شماست. حتی اگر قصد سرمایه‌گذاری در این توکن‌ها را دارید، پیشنهاد می‌کنیم درصد کمی از سرمایه خود را به آن‌ها اختصاص دهید. به این ترتیب، حتی در صورت کاهش قیمت میم کوین‌ها نیز چندان متضرر نخواهید شد. همچنین، سعی کنید از معامله کوتاه‌مدت روی این ارزها پرهیز کنید. به دید سرمایه‌گذاری بلندمدت آن‌ها را بخرید تا بتوانید در سال‌های آینده سود نسبتاً خوبی از آن‌ها کسب کنید.

کلام پایانی

در این مطلب بررسی کردیم که میم کوین چیست و بهترین میم کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳ کدام‌اند. آنچه برای خرید و فروش Meme Coin باید مدنظر داشته باشید، این است که اصول مدیریت سرمایه را به‌درستی رعایت کنید. دوج کوین و شیبا اینو بهترین میم کوین‌های بازار رمزارزها هستند و برای سرمایه‌گذاری می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید. آیا شما تجربه خرید و فروش میم کوین‌ها را دارید؟ نظرات و پیشنهاد‌های خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

1

چگونه از عرضه میم کوین‌های جدید مطلع شویم؟

گروه‌های میم کوین‌ها در شبکه‌های اجتماعی بهترین و سریع‌ترین راه برای اطلاع از عرضه میم کوین‌های جدید است.

2

قیمت میم کوین‌ها را از کجا ببینیم؟

سایت معتبر کوین مارکت کپ بهترین منبع برای مشاهده قیمت میم کوین‌ها به‌شمار می‌رود.

3

کدام میم کوین را بخریم؟

در حال حاضر، دوج کوین و شیبا اینو بهترین میم کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری به‌شمار می‌روند.

4

کدام توکن‌ها به‌عنوان میم کوین‌های متاورس شناخته می‌شوند؟

متادوج (MetaDoge)، بیبی متا (Baby Meta) و متاپتز (Metapets) از معروف‌ترین میم کوین‌های متاورس هستند.

5

منظور از میم کوین‌های انفجاری چیست؟

به آن دسته از میم کوین‌هایی که احتمال رشد زیاد قیمت در کوتاه مدت را دارند، میم کوین های انفجاری گفته می‌شود.

امتیاز شما به این محتوا

4.2 / 5. 6

میانگین امتیازات: 4.2/5
تعداد امتیاز: 6
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.
دیدگاه خود را به اشتراک گذارید
حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
جستجو
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره