نگاهی جامع به ارز chz و تحلیل بر آینده آن

مقالات ارز دیجیتال
چیلیز چیست؟ بررسی ارز chz و نحوه خرید و فروش آن

ارزهای دیجیتال در مدت زمان کمتر از یک دهه در حال سرک کشیدن به تمام صنایع پول‌ساز دنیا هستند. ورزش و به طور خاص فوتبال به عنوان یک ظرفیت بی‌نظیر برای رمزارزها به شمار می‌روند. دو دلیل مهم برای این ادعا وجود دارد؛ اول آنکه گردش مالی که در ورزش و به طور خاص فوتبال وجود دارد، بسیار زیاد است و حتی در مقایسه با بسیاری از صنایع دیگر، وضعیت بهتری دارد. دلیل دوم هم علاقه بخش قابل توجهی از مردم سراسر دنیا به ورزش است. ارزهای دیجیتال نیز برای بقا به گردش مالی بالا و جوامع طرفداری پرشور احتیاج دارند. چه جایی بهتر از فوتبال برای رسیدن به این دو وجود دارد؟ ارز chz نیز مبتنی بر همین دیدگاه پایه‌گذاری شده است.

حرکت پرشتاب ورزش به سمت فناوری‌های جدید زمینه را برای ایجاد رمزارزهای ورزشی فراهم کرده است. در این بین ارز دیجیتال چیلیز که یکی از معروف‌ترین رمزارزهای ورزشی به شمار می‌رود، به خوبی توانسته است جایگاه بالایی را در میان طرفداران تیم‌های فوتبال مطرح در دنیا پیدا کند. نکته مهم این است که باشگاه‌های ورزشی نیز آغوش خود را برای ورود ارزهای دیجیتال به این حوزه گشوده‌اند. قطعاً منافع مادی زیادی نیز از این طریق عاید آن‌ها خواهد شد.

ارز chz چیست و چگونه به وجود آمده است؟ مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایای ارز چیلیز چیست؟ تحلیل‌ها درباره آینده ارز دیجیتال چیلیز چیست؟ سؤالات زیادی پیرامون ارز چیلیز مطرح است که در ادامه به طور مفصل مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

نگاهی انتقادی به ورود ارزهای دیجیتال به جهان ورزش

ورود بازار ارزهای دیجیتال به دنیای ورزش چند سال قبل آغاز شد؛ جایی که کوین مارکت کپ اسپانسر یک تیم فوتبال شد. در آن زمان شاید کمتر کسی به این اتفاق توجه کرد؛ اما واقعیت این بود که این اقدام کوین مارکت کپ، سرآغاز یک مسیر طولانی بود. ورود رمزارزها به جهان ورزش را می‌توان از چند جنبه مورد بررسی قرار داد. در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود:

– بازار ارزهای دیجیتال بسیار جوان است و مسیر پر فراز و نشیبی را پیش روی خود دارد. فعالان این بازار این نکته را به ظرافت تمام درک کرده‌اند که بهترین راه برای تثبیت خود در دنیا، نیاز به حضور در موقعیت‌هایی دارند که آحاد مختلفی از جامعه در آن حضور دارند. ورزش و به طور خاص فوتبال یکی از بهترین حوزه‌ها برای ورود ارزهای دیجیتال به شمار می‌روند.؛ چراکه فوتبال در حال حاضر زبان مشترک بسیاری از مردم دنیا است. به همین گره‌خوردن ارزهای دیجیتال با فوتبال، کمک بسیاری خوبی در فراگیر شدن این بازار بین مردم جوامع مختلف به شمار می‌رود.

– حجم نقدینگی که در فوتبال جریان دارد بسیار بالا است. مردم هم با اشتیاق زیاد برای طرفداری تیم‌های ورزشی خود هزینه می‌کنند و این یک فرصت بسیار مناسب برای رمزارزها به شمار می‌رود. این نکته برای تمام افراد درگیر در آن مفید است؛ باشگاه‌های ورزشی می‌توانند از این طریق برای تأمین مالی خود اقدام کنند. در کنار آن طرفداران باشگاه‌ها که اقدام به استفاده از ارزهای دیجیتال طرفداری می‌کنند، با افزایش ارزش رمزارزها دارایی خود را افزایش می‌دهند.

این دو عامل به عنوان مهم‌ترین عوامل در ورود ارزهای دیجیتال به فوتبال به شمار می‌روند. در ادامه به بررسی ارز chz که یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال دنیای فوتبال است، پرداخته می‌شود.

پلتفرم چیلیز چیست؟

در دنیای ورزش، باشگاه‌های ورزشی برای آنکه بتوانند هواداران خود را راضی نگه دارند، بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها را با کمک آن‌ها انجام می‌دهند. در واقع با دادن حق رأی در تصمیم‌گیری‌های باشگاه به طرفداران خود، زمینه را برای مشارکت آن‌ها فراهم می‌کنند. به این ترتیب می‌توانند رضایت طیف گسترده‌ای از طرفداران خود را به دست بیاورند و اداره امور باشگاه را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

پلتفرم چیلیز

چیلیز یک پلتفرم مبتنی بر بلاک‌چین است که در حوزه ورزش و بازی فعالیت می‌کند. هدف اولیه ایجاد این پلتفرم، تسهیل فرآیند مشارکت طرفداران باشگاه‌ها در اداره امور باشگاه‌ها بود. این پلتفرم از طریق اعطای توکن chz به طرفداران هر باشگاه، حق رأی مستقیم برای مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها را به آن‌ها می‌دهد. باشگاه‌های ورزشی معروف دنیا از این سازوکار استقبال کرده‌اند. در ادامه نام تعدادی از این باشگاه‌ها مورد بحث و بررسی قرار داده می‌شود.

ارز دیجیتال چیلیز chz چیست؟

ارز chz را می‌توان به عنوان نخستین ارز دیجیتال نام نهاد که زمینه را برای مشارکت هواداران تیم‌های ورزشی در اداره امور باشگاه‌های خود فراهم کرد. ارز دیجیتال چیلیز در واقع یک توکن ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم است و در حال حاضر روی پلتفرم سوسیوس (socios.com) فعال است. در ادامه درباره پلتفرم سوسیوس بیشتر توضیح داده می‌شود. ارز چیلیز یک توکن است که اجازه حمایت از تیم‌های ورزشی را به طرفداران آن‌ها از طریق معاملات مبتنی بر بلاک‌چین می‌دهد.

برای تحقق این هدف توسعه‌دهندگان چیلیز با تعداد زیادی از برندها و باشگاه‌های ورزشی وارد تعامل شده‌اند و از طریق در اختیار گذاشتن ظرفیت خود به باشگاه‌های ورزشی، زمینه را برای کسب درآمد و تعامل با هواداران را برای آن‌ها به خوبی مهیا کرده‌اند. نکته مهم دیگر در خصوص ارز chz این است که امکان توکنیزه کردن رویدادهای ورزشی را به بهترین شکل ممکن فراهم کرده است. منظور از توکنیزه کردن این است که سازوکار ثبت و نگهداری اطلاعات ورزشی را به وسیله تبدیل آن‌ها به توکن به وجود آورده است.

در بین ارزهای دیجیتال NFT یا توکن‌های غیرقابل معاوضه، ارز چیلیز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و در حال حاضر جایگاه دوم را در میان این توکن‌ها به خود اختصاص داده است. آن چه در حال حاضر مشاهده می‌شود، افزایش روزافزون محبوبیت این ارز دیجیتال است و به نظر باید شاهد فراگیر شدن آن در دنیای ورزش باشیم.

مروری بر تاریخچه پیدایش ارز چیلیز

طرفداران تیم‌های ورزشی همواره علاقه دارند که در فرآیندهای تصمیم‌گیری در باشگاه‌های محبوب خود دخالت کنند. به عنوان مثال پرسپولیس و استقلال را در نظر بگیرید. بخش عمده‌ای از علاقه‌مندان فوتبال در ایران، طرفدار یکی از این دو تیم هستند. حال اگر ظرفیت برای مشارکت واقعی این هواداران در تصمیم‌گیری‌های باشگاه مورد علاقه‌شان به وجود بیاید، چه استقبال گسترده‌ای از سوی مردم به عمل خواهد آمد.

این ایده فوق‌العاده در حال حاضر برای بسیاری از باشگاه‌های ورزشی محبوب دنیا در حال اجرا شدن است. ایده اولیه آن به سال ۲۰۱۶ برمی‌گردد و در سال ۲۰۱۸ به طور رسمی ارز chz راه‌اندازی شد. تعداد کل توکن‌های قابل عرضه این رمزارز برابر ۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸ توکن است. در جریان عرضه اولیه توکن چیلیز، حدود ۶۶ میلیون دلار تأمین مالی صورت گرفت.

یکی دیگر از مسائلی که توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال چیلیز در خصوص اهداف راه‌اندازی این رمزارز مورد اشاره قرار می‌دهند، کاهش تنش‌هایی است که میان هواداران متعصب باشگاه‌های ورزشی ایجاد می‌شود. آن‌ها معتقدند که پلتفرم چیلیز زمینه را برای تعامل بیشتر این دسته از هواداران فراهم می‌کند و به این ترتیب مشکلات هواداری که بعضاً در میان طرفداران تیم‌های ورزشی مختلف به وجود می‌آید، کم‌رنگ می‌شود.

چه کسانی به عنوان تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال چیلیز فعالیت می‌کنند؟

در حال حاضر بیش از ۷۵ متخصص حوزه تجارت الکترونیک از ۲۵ کشور دنیا در پروژه چیلیز همکاری می‌کنند. چند چهره شناخته شده در بازار ارزهای دیجیتال به عنوان تیم توسعه‌دهنده ارز chz فعالیت می‌کنند که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • الکساندر دریفوس به عنوان بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی پلتفرم سوسیوس و ارز دیجیتال رسمی آن یعنی چیلیز است که سابقه حضور در پروژه‌های موفق و بزرگ دیگری در بازار رمزارزها را دارد.
 • تیباوت پلتیر (Thibaut Pelletier) مدیر ارشد فنی این پروژه است. دانش فنی این فرد در زمینه فناوری بلا‌ک‌چین بسیار زیاد است و سابقه حضور موفق در پروژه‌های متعددی در حوزه رمزارزها را دارد.
 • ماکس رابینوویچ به عنوان مدیر ارشد استراتژی پلتفرم چیلیز فعالیت می‌کند.
 • دیکسین مدیر روابط عمومی شرکت است.
 • مگنوس لیندر رئیس مشارکت‌ها و توسعه تجاری در چیلیز است.
 • فیوبیان مانیکولو به عنوان مدیر ارشد مالی شرکت است.
 • جید کرایکشانک مدیر ارشد منابع انسانی در چیلیز به شمار می‌رود.

نکته مهم در خصوص اعضای توسعه‌دهنده این پروژه آن است که مجموعه افراد حاضر سابقه زیادی در حوزه تخصصی فعالیت خود دارند. همین موضوع باعث شده است که مجموعه سیاست‌های اجرایی و اقدامات پلتفرم چیلیز کمترین عیب و نقصی را داشته باشد.

ارز دیجیتال چیلیز چگونه کار می‌کند؟

مکانیزم عملکرد ارز chz بسیار ساده است. یک تیم ورزشی پس از مذاکره با توسعه‌دهندگان پلتفرم چیلیز، توکن هواداری مخصوص به خود را در این پلتفرم ایجاد می‌کند. در ادامه تعدادی توکن chz به طور مستقیم به این تیم ورزشی اختصاص داده می‌شود. در ادامه باشگاه ورزشی اقدام به فروش توکن‌های هواداری خود به طرفداران باشگاه می‌کند. کسانی که این توکن‌ها را تهیه می‌کنند، از حق رأی در تصمیم‌گیری‌های باشگاه مورد علاقه‌شان برخوردار هستند.

نحوه کار ارز دیجیتال چیلیز

البته باید توجه داشت که موضوع رأی‌گیری صرفاً از طریق باشگاه تعیین می‌شود. به عنوان مثال باشگاه در خصوص کیت ورزشی تیم، زمان و مکان برگزاری بازی‌های دوستانه و شعارهای هواداری نظرسنجی‌هایی را میان طرفداران خود برگزار می‌کند. کسانی که توکن طرفداری یک باشگاه ورزشی را دارند، می‌توانند در این نظرسنجی‌ها شرکت کنند. نکته مهم این است که با رأی دادن به هیچ عنوان توکن طرفداران خرج نمی‌شود و مالکیت توکن از اختیار آن‌ها خارج نمی‌شود؛ بنابراین با داشتن یک توکن هواداری باشگاه، می‌تواند برای همیشه در رأی‌گیری‌های باشگاه شرکت نمود.

مسئله مهم بعدی این است که هر فرد هرچه تعداد توکن بیشتری داشته باشد، می‌تواند بیشتر رأی بدهد و اثرگذاری بالاتری داشته باشد. البته برای آنکه تعادلی نیز بین وزن آرای طرفداران برقرار شود نیز تدابیر لازم انجام شده است. در واقع اگر یک طرفدار ۵۱ درصد توکن‌های هواداری یک باشگاه را در اختیار داشته باشد، نمی‌تواند به تنهایی در تعیین خط‌مشی‌های باشگاه فعالیت کند. کسانی که تعداد توکن بیشتری در اختیار دارند، تا یک سطح محدود و معینی وزن رأی بیشتری نیز دارند.

یک نکته مهم دیگر در خصوص رأی‌گیری در پلتفرم ارز chz وجود دارد. بعد از شرکت در هر رأی‌گیری، تا زمان اتمام مهلت رأی‌گیری توکن فرد رأی‌دهنده مسدود می‌شود و امکان فروش آن وجود ندارد. این تصمیم موجب می‌شود که در طول هر دوره رأی‌گیری یک توکن تنها یک‌بار مشارکت داشته باشد و با جابه‌جایی بین مالکان مختلف مجدداً در رأی‌گیری شرکت نکند.

ویژگی‌های متمایزکننده ارز دیجیتال چیلیز چیست؟

پلتفرم سوسیوس و ارز دیجیتال چیلیز، به عنوان نخستین پل بین دنیای ورزش و فناوری بلاک‌چین به شمار می‌رود. مهم‌ترین ویژگی ارز چیلیز آن است که پای هواداران را به تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های باشگاه ورزشی مورد علاقه‌شان باز می‌کند. به این ترتیب ورزش و به خصوص فوتبال بیش از پیش مشارکت می‌شود و به این ترتیب مردم از تماشاگران فوتبال به تصمیم‌گیران باشگاه خود تبدیل می‌شوند. این مسئله نقش مهمی در رشد و توسعه فوتبال دارد و در نتیجه میزان علاقه‌مندی مردم به تیم‌های ورزشی‌شان افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.

بلاک‌چین ظرفیت ایجاد دموکراسی در رأی‌گیری را دارد که در بالا به آن اشاره شد. البته تیم‌های ورزشی در گذشته نیز از مکانیزم رأی‌گیری برای مشارکت دادن طرفداران خود استفاده می‌کردند ولی در حال حاضر بلاک‌چین به بهترین شکل ممکن این امکانات را در اختیار باشگاه‌های ورزشی قرار می‌دهد.

مزایای ارز chz چیست؟

چند مزیت مهم را می‌توان برای پلتفرم ارز chz برشمرد که عبارت‌اند از:

شفافیت و اعتبار بالای اطلاعات

بلاک‌چین یک دستاورد بزرگ بشری برای حرکت به سمت جریان آزاد اطلاعات و همچنین شفافیت داده‌ها به شمار می‌رود. ناظران شبکه بلاک‌چین، عموم مردم هستند و به همین دلیل همه چیز پشت دیوار شیشه‌ای قرار دارد. این موضوع باعث می‌شود که اعتماد عمومی به شبکه به راحتی جلب شود و فرآیندها به خوبی قابل رصد کردن باشد. پلتفرم ارز دیجیتال چیلیز نیز از این مزیت فوق‌العاده برخوردار است.

نفوذ بالا در جوامع ورزشی

دنیای ورزش جایی است که چهره‌های مطرح در آن قابلیت جریان‌سازی بسیار زیادی دارند. توسعه‌دهندگان چیلیز این ظرفیت فوق‌العاده را به خوبی درک کرده‌اند. آن‌ها با تعداد زیادی از تیم‌های ورزشی و شخصیت‌های محبوب دنیای ورزش وارد تعامل شده‌اند و آن‌ها را با خود همراه کرده‌اند. به این ترتیب موفق شده‌اند که ظرف ۲ سال نفوذ بسیار زیادی بین عموم دنبال‌کنندگان ورزش در جهان پیدا کنند. این مسئله نقش مهمی در تثبیت جایگاه ارز chz در دنیا دارد.

کاربرپسند بودن

مسئله کاربرپسند بودن پلتفرم ارز چیلیز یک دغدغه جدی برای توسعه‌دهندگان این پلتفرم به شمار می‌رود. بخش عمده‌ای از فعالان در این پلتفرم نیز به این مسئله اذعان دارند.

توکن هواداری Fan Tokens چیست؟

توکن هواداری نوعی دارایی دیجیتال است که به دارندگان آن حق رأی در تعیین خط‌مشی‌های باشگاه ورزشی مورد علاقه‌شان را می‌دهد. همچنین به کمک این توکن امکان برخورداری از پاداش‌هایی که باشگاه در قالب رویدادهای مختلف برای هواداران خود در نظر می‌گیرد،‌ فراهم می‌شود. برخی از مهم‌ترین توکن‌های هواداری که در حال حاضر در پلتفرم ارز chz فعال هستند، عبارت‌اند از:

توکن هواداری Fan Tokens
 • توکن هواداری باشگاه بارسلونا BAR: عرضه توکن باشگاه بارسلونا حدود ۴۰ میلیون واحد است.
 • توکن هواداری باشگاه پاریس سن ژرمن PSG: عرضه توکن باشگاه پاریس سن ژرمن حدود ۲۰ میلیون واحد است.
 • توکن هواداری باشگاه یوونتوس JUV: عرضه توکن باشگاه یوونتوس حدود ۲۰ میلیون واحد است.
 • توکن هواداری باشگاه اتلتیکو مادرید ATM: عرضه توکن باشگاه اتلتیکو مادرید حدود ۱۰ میلیون واحد است.
 • توکن هواداری باشگاه آس‌رم ARS: عرضه توکن باشگاه آس رم حدود ۱۰ میلیون واحد است.

نکته مهم در خصوص توکن‌های هواداری این است که هرکدام از این توکن‌ها دارای قیمت خاص خود هستند و به هیچ عنوان این‌طور نیست که همه توکن‌ها دارای قیمت یکسانی باشند.

معرفی پلتفرم سوسیوس socios.com

پلتفرم سوسیوس به عنوان اولین پلتفرم هواداری باشگاه‌های ورزشی در سطح دنیا شناخته می‌شود که باشگاه‌ها کمک می‌کند از طریق فناوری بلاک‌چین با هواداران خود وارد تعامل سازنده و مؤثر شوند. ارز chz به عنوان ارز رسمی پلتفرم سوسیوس به شمار می‌رود و هواداران باشگاه‌های ورزشی با خرید توکن هواداری اختصاصی باشگاه خود می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های باشگاه خود مشارکت کنند.

هواداران تیم‌های ورزشی سال‌ها است که در قالب‌های گوناگونی از تیم‌های ورزشی مورد علاقه‌شان حمایت می‌کنند. اما این حمایت‌ها چندان هدفمند نبود. پلتفرم سوسیوس زمینه را برای هدفمند شدن این فرآیند همکاری میان باشگاه‌ها و طرفدارانشان به وجود آورد. باشگاه‌ها به کمک پلتفرم سوسیوس مجموعه‌ای حوزه‌هایی که هواداران می‌توانند در آن‌ها مشارکت داشته باشند را تعیین می‌کنند و به این ترتیب از طریق فروش توکن هواداری اختیاراتی را به هواداران می‌دهند.

پلتفرم سوسیوس شفافیت عملکرد بالایی را فراهم می‌کند و فعالان این پلتفرم در جریان تمام رخدادهای مرتبط با تیم‌های محبوب خود قرار می‌گیرند.

قیمت ارز چیلیز؛ از گذشته تا به امروز


در این قسمت بحث درباره قیمت ارز چیلیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. نگاهی به نمودار قیمت ارز chz نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال از زمان عرضه تا به امروز نوسانات بسیار زیادی را تجربه کرده است. عرضه اولیه ارز دیجیتال چیلیز در قیمت ۰.۰۱۷ دلار در سال ۲۰۱۹ صورت گرفت. پس از آن تا پایان سال ۲۰۱۹ این ارز دیجیتال روند کاهش قیمت را در پیش گرفت. قیمت ارز چیلیز در پایان سال ۲۰۱۹ به حدود ۰.۰۰۷ دلار رسید.

به محض آغاز همکاری باشگاه‌های ورزشی مطرح دنیا از جمله یوونتوس، بارسلونا، رم و پاریس سن ژرمن به یکباره روند کاهش قیمت ارز chz در سال ۲۰۲۰ متوقف شد و حرکت صعودی را آغاز کرد. در مارس سال ۲۰۲۱ قیمت این ارز دیجیتال به حدود ۰.۰۱۲۳ دلار رسید. پس از آن در ادامه سال ۲۰۲۰ یک روند رنج به خود گرفت و بین یک محدوده مشخص در نوسان بود. اما در سال ۲۰۲۱ مجدداً یک روند صعودی برای ارز دیجیتال چیلیز به وجود آمد و در ابتدای سال به سقف قیمتی خود از ابتدای عرضه یعنی ۰.۰۲۲ دلار رسید. پس از آن با یک سوپر جامپ بسیار عجیب قیمت این ارز در دومین ماه سال ۲۰۲۱ له ۰.۸۹ دلار رسید که به مفهوم رشد قیمتی بیش از ۳۹۴۰ درصدی بود.

اما این روند چندان دوام نیاورد. چراکه قیمت ارز چیلیز پس از یک رشد سرسام‌آور، افت جدی را نیز پشت سر گذاشت و در مدت زمان کوتاهی به محدوده قیمتی ۰.۳ تا ۰.۲ دلار وارد شد. پس از آن در ادامه سال ۲۰۲۱ روند آرامی را تجربه می‌کند و به هیچ عنوان روندها صعودی یا نزولی انفجاری را پشت سر نمی‌گذارد. پیش بینی قیمت ارز چیلیز در آینده پیمودن روند رو به رشد منطقی و آرام در بلندمدت است.

تحلیلی بر آینده ارز چیلیز (تحلیل بنیادی ارز chz)

در ادامه بحث نوبت به تحلیل چیلیز می‌رسد. ظرفیت اقتصادی ورزش و به طور خاص فوتبال بسیار بالا است. گردش مالی که در دنیای فوتبال رخ می‌دهد، خارج از حد تصور است و فوتبال امروز کاملاً فراتر از یک ورزش به شمار می‌رود. این گردش مالی بسیار زیاد، یک فرصت بی‌نظیر برای توسعه پلتفرم ارز chz به شمار می‌رود. با ورود باشگاه‌های ورزشی مطرح به این پلتفرم، روند رو به رشد قیمت ارز چیلیز آغاز شد.

ارز دیجیتال چیلیز تازه در ابتدای یک مسیر طولانی قرار دارد و به نظر می‌رسد در آینده شمار بیشتری از باشگاه‌های ورزشی از رشته‌های مختلف وارد این پلتفرم خواهند شد. به این ترتیب زمینه برای توسعه جامعه این پلتفرم و همچنین افزایش قیمت چیلیز بیش از پیش فراهم می‌شود. نکته مهم این است که بسیاری از باشگاه‌های ورزشی به خصوص طرفدارانی در کشورها مختلف دارند. به عنوان مثال باشگاه بارسلونا طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. پلتفرم چیلیز فرصت تعامل باشگاه‌هایی از این دست را با طرفداران‌شان از سراسر دنیا فراهم کرده است. با در نظر گرفتن مجموعه این عوامل بنیادی به نظر می‌رسد در آینده شاهد خبرهای خوب بیشتری از ارز chz خواهیم بود و آینده ارز دیجیتال چیلیز روشن است.

خرید ارز چیلیز به چه صورت انجام می‌شود؟

برای خرید ارز دیجیتال چیلیز هم باید مانند سایر رمزارزها مانند بیت کوین و اتریوم از صرافی‌های آنلاین اقدام کرد. بسیاری از صرافی‌های معتبر در حال حاضر از ارز چیلیز پشتیبانی می‌کنند.

مقاله مرتبط: ارز وینک چیست

کلام پایانی

تمام آنچه درباره ارز chz ضروری بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین تحلیل ارز چیلیز را نیز به‌صورت مختصر بررسی کردیم. همان‌طور که مشاهده شد، ایده ایجاد پلتفرم ارز چیلیز بسیار ساده ولی در عین حال فوق‌العاده هوشمندانه و کاربردی است. یک راه‌حل ساده که توسط رمز ارز چیلیز مطرح شده است، مورد استقبال جمع زیادی از باشگاه‌های ورزشی و طرفداران آن‌ها قرار گرفته است. می‌توان ادعا کرد که ارز دیجیتال چیلیز از پایداری و ثبات زیادی برخوردار است؛ چون فوتبال پدیده‌ای است که در میان تمام مردم دنیا خود را تثبیت کرده و بعید به نظر می‌رسد که در آینده ورزشی پیدا شود که بتواند جای فوتبال را در افکار عمومی مردم بگیرد. مجموعه این عوامل باعث می‌شود که بتوان نسبت به آینده ارز chz خوش‌بین بود.

سوالات متداول

1

بهترین صرافی‌های پشتیبانی‌کننده از ارز chz چه نام دارند؟

پلتفرم چیلیز یک صرافی آنلاین اختصاصی به نشانی Chiliz.net ایجاد کرده است که امکان خرید و فروش این ارز دیجیتال در آن فراهم است. در کنار آن تعدادی صرافی دیگر نیز از معاملات ارز chz پشتیبانی می‌کنند که عبارت‌اند از:

2

آیا ارز دیجیتال چیلیز قابل استخراج است؟

خیر؛ شبکه بلاک‌چین چیلیز از الگوریتم اثبات اعتبار یا Proof Of Authority برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کند. این الگوریتم مقیاس‌پذیری را در پلتفرم چیلیز افزایش می‌دهد. استخراج در شبکه بلاک‌چین ارزهایی معنا پیدا می‌کند که از الگوریتم اثبات کار یا Proof Of Work برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کنند.

3

بهترین کیف پول پشتیبانی‌کننده از ارز چیلیز کدام است؟

ارز دیجیتال چیلیز یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 است که روی بلاک‌چین اتریوم کار می‌کند؛ بنابراین این امکان وجود دارد که از تعداد زیادی کیف پول‌های دیجیتال برای نگهداری آن استفاده نمود. در این بین کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر و ترزور برای نگهدار طولانی‌مدت و همچنین کیف پول‌های نرم‌افزاری تراست والت، اتمیک و مای اتر برای خرید و فروش روزانه این ارز دیجیتال مناسب هستند.

امتیاز شما به این محتوا

3.8 / 5. 15

میانگین امتیازات: 3.8/5
تعداد امتیاز: 15
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.
دیدگاه خود را به اشتراک گذارید
حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
جستجو
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره