ارز PGN چیست و چه کاربردی دارد؟

مقالات ارز دیجیتال
ارز PGN

توسعه زیرساخت‌های اینترنت با وجود مزایای بسیار زیادی که به همراه داشته است، جنبه‌های زیادی از حریم خصوصی را در زندگی افراد از بین برده است. روزانه حجم انبوهی از داده‌های اطلاعاتی کاربران شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های مختلف در فضای مجازی جمع‌آوری می‌شود. این اطلاعات که در قالب بیگ‌دیتا در می‌آیند، زمینه‌سازی تحولات بسیار بزرگی در جهت‌دهی افکار عمومی می‌شوند. آسیب‌شناسی این مسئله موضوع مقاله حاضر نیست. اما کسانی هستند که در شرایط حاضر تلاش می‌کنند تا خدمات خود در بستر اینترنت را با رعایت حریم خصوصی کاربران انجام دهند. ارز PGN یکی از این پروژه‌ها در بازار ارز دیجیتال است که یک پیام‌رسان ایمن را عرضه کرده است. در ادامه بررسی می‌کنیم که ارز دیجیتال PGN چیست و چه کاربردی دارد. با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال PGN چیست؟

ارز دیجیتال Pigeoncoin با نماد PGN در سال ۲۰۱۸ برای نخستین بار در بازار ارزهای دیجیتال عرضه شد. پروژه Pigeoncoin با هدف ایجاد یک پیام‌رسان ایمن که حریم خصوصی کاربران را به طور کامل پاسداری می‌کند، آغاز به کار کرد. توسعه‌دهندگان پروژه ارز PGN این طور توضیح داده‌اند که در عصری که داده‌های کاربران جمع‌آوری می‌شوند و حریم خصوصی آن‌ها به طور گسترده نقض می‌شود، Pigeoncoin امیدوار است که بتواند دوره جدیدی از ارتباطات متنی مبتنی بر بلاک‌چین ایمن را رقم بزند.

شعار پیام‌رسان Pigeoncoin آن است که لازم نیست اعتماد کنید؛ بلکه می‌توانید اعتبارسنجی نمایید. در واقع وقتی از پیام‌رسان Pigeoncoin استفاده می‌کنید، لازم نیست هیچ‌گونه نگرانی از بابت سرقت اطلاعات شخصی به دل خود راه دهید. به علاوه در این پیام‌رسان خبری از تبلیغات آزاردهنده‌ای که در برخی از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان وجود دارد، نیست. تنها زمانی که از کیف پول اختصاصی ارز PGN استفاده می‌کنید، می‌توانید با تیم پشتیبانی این پیام‌رسان در ارتباط باشید یا پیام‌های راهنمای آن‌ها را دریافت کنید.

دلیل نام‌گذاری ارز PGN چیست؟

کلمه Pigeons در زبان فارسی به معنی کبوتر است. نام‌گذاری این پروژه با الهام گفتن از این واژه صورت پذیرفته است. احتمالا در فیلم‌ها و سریال‌های تاریخی دیده‌اید که از کبوترها برای فرستادن نامه استفاده می‌شده است. این که آیا واقعا از کبوترها برای این منظور استفاده می‌شود یا خیر، مسئله ما نیست. اما اگر فرض کنیم این ماجرا واقعی بوده است، مسئله حراست از محتوای نامه در این حالت به خوبی اعمال می‌شده است؛ چرا که با حذف عامل انسانی در انتقال نامه‌ها عملا احتمال به سرقت رفتن یا درز اطلاعات نامه تا حدود زیادی کاهش پیدا می‌کرد.

کلمه Pigeons در زبان فارسی به معنی کبوتر است

اگر خوب دقت کنیم، نام‌گذاری ارز PGN چندان هم بی‌ارتباط با فلسفه وجودی کبوتران نامه‌رسان نیست. هردو به دنبال حفظ محرمانگی اطلاعات هستند. آنچه تفاوت بین این دو را رقم می‌زند، گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی است.

پیام‌رسان Pigeoncoin چگونه از داده‌های کاربران حفاظت می‌کند؟

پیام‌رسان Pigeoncoin

همان‌طور که تا اینجا تاکید کردیم، مزیت اصلی پروژه ارز PGN در مقایسه با سایر پیام‌رسان‌های مرسوم موجود در دنیا، مسئله حفاظت از داده‌ها و حریم خصوصی کاربران است. اما سوال اساسی این است که این مهم چگونه محقق می‌شود. پس از نصب این پیام‌رسان روی موبایل خود، یک کلید خصوصی رمزنگاری شده به طور خاص برای موبایل شما صادر می‌شود. همچنین یک روش تخریی خودکار داده در گره‌های توزیع‌شده موجود در پیام‌رسان تعریف شده است که به این ترتیب هیچ‌کس نمی‌تواند به داده‌های شخصی شما دسترسی داشته باشد.

دارندگان ارز دیجیتال PGN می‌توانند از این پیام‌رسان استفاده کنند. در واقع این ارز دیجیتال به نوعی به عنوان حامل پیام افراد در این پیام‌رسان به شمار می‌رود. البته تعداد ارز PGN در استفاده از اپلیکیشن این پیام‌رسان اهمیت ندارد. ارز دیجیتال PGN یک رمزارز غیرمتمرکز  و مبتنی بر بلاک‌چین است که به کمک CPU و برمبنای الگوریتم اثبات کار قابل استخراج است.

بررسی جزئیات فنی بیشتر در این زمینه نیازمند بحث تخصصی است که پرداختن به آن برای ما چندان کارایی ندارد. نکته مهم بعدی که لازم است بدانید، آن است که کد این پیام‌رسان به صورت منبع‌باز در GitHub در دسترس عموم قرار گرفته است.

نگاهی به تاریخچه قیمت ارز PGN

همان‌طور که اشاره کردیم تعداد کل سکه‌های قابل عرضه PGN برابر ۲۱ میلیارد است. در زمان نگارش این مقاله (تیرماه ۱۴۰۰) حدود ۷.۵ میلیارد از سکه‌ها در بازار خرید و فروش می‌شود. در زمان عرضه ارز PGN در سال ۲۰۱۸ قیمت این ارز دیجیتال برابر ۰.۰۰۰۷۸۸ دلار بود. پس از آن در حدود یک سال در یک محدوده رنج به نوسان قیمتی پرداخت و در ادامه در سال ۲۰۱۹ یک رشد قیمت بسیار خوب را تجربه کرد و سقف قیمت تاریخی خود از زمان عرضه یعنی ۰.۰۰۳۱۵۵ دلار رسید. در ادامه این ارز دیجیتال افت قیمتی شدیدی را تجربه کرد و به قیمتی کمتر از زمان عرضه رسید. پس از آن حدود یک سال است که در همان شرایط قیمتی به نوسان می‌پردازد. در زمان نگارش این مقاله (تیرماه ۱۴۰۰) قیمت این ارز PGN در حدود ۰.۰۰۰۱۵۱ دلار است.

کارشناسان معتقد هستند که در طول دو سال گذشته این ارز دیجیتال کف‌سازی خوبی انجام داده است و برای یک رشد مجدد آماده است. باید به انتظار نشست و دید که آیا قیمت ارز PGN بار دیگر به سقف قبلی خود می‌رسد یا خیر؟

ارز PGN در یک نگاه

در جدول زیر مجموعه‌ای از اطلاعات اساسی پیرامون ارز PGN قابل مشاهده است:

بنیان‌گذار ارز PGN Luke Pighetti
زمان عرضه ارز PGN ۲۱ مارس سال ۲۰۱۸
مکانیزم عملکرد بلاک‌چین اثبات کار (PoW)
زمان بلاک یک دقیقه
تعداد کل سکه‌های قابل عرضه ۲۱ میلیارد

کلام پایانی

در این مقاله بررسی کردیم که ارز دیجیتال PGN چیست و چه کاربردی دارد. واقعیت این است که پیام‌رسان Pigeoncoin دقیقا تمام ویژگی‌هایی که سایر پیام‌رسان‌ها مانند تلگرام یا واتساپ دارند را در اختیار شما می‌گذارند. در این پیام‌رسان می‌توانید پیام متنی، تصویری یا ویدئویی شخصی ارسال کنید؛ گرو‌ه‌های دوستانه راه‌اندازی، کانال اجتماعی خود را ایجاد کنید و در نهایت تراکنش‌های ارز PGN را انجام دهید. امکانات ذکرشده در اختیار دارندگان ارز دیجیتال PGN به صورت رایگان قرار می‌گیرد. همه این کارها در نهایت شفافیت و با رعایت حریم خصوص شما صورت می‌گیرد. قبل از خرید ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری حتما بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام دهید.

سوالات متداول

1

آیا ارز PGN قابل استخراج است؟

بله، ارز دیجیتال PGN از طریق مکانیزم اثبات کار توسط ماینرها قابل استخراج است.

 

2

برای استخراج ارز PGN می‌توان از رایانه‌های خانگی استفاده کرد؟

بله، در حال حاضر این امکان وجود دارد که استخراج ارز دیجیتال PGN به وسیله CPU، GPU یا دستگاه‌های ایسیک امکان‌پذیر است.

3

آیا ماینرها در بلاک‌چین ارز PGN پاداش دریافت می‌کنند؟

بله، ماینرها در ازای استخراج بلاک‌ها تعدادی سکه PGN به عنوان پاداش دریافت می‌کند. بعد از تکمیل هر 2.1 میلیون بلاک پاداش‌ها نصف می‌شوند که از نظر زمانی چیزی در حدود 4 سال یکبار این اتفاق رخ می‌دهد.

4

کیف پول مناسب ارز دیجیتال PGN چیست؟

در حال حاضر کیف پول اختصاصی pgnwallet به عنوان کیف پول دیجیتال اختصاصی این رمزارز به شمار می‌رود که برای سیستم عامل‌های اندروید، ویندوز، لینوکس و مک در دسترس است.

5

ارز PGN را از کدام صرافی‌های بخریم؟

در زمان نگرش این مقاله (تیرماه 1400) صرافی‌های Altmarkets، Citex، CoinEx، DelionDEX، Hotbit، SafeTrade و Swiftex ارز دیجیتال PGN عرضه می‌شود.

مقاله مرتبط: بیبی دوچ کوین چیست؟

امتیاز شما به این محتوا

3.9 / 5. 14

میانگین امتیازات: 3.9/5
تعداد امتیاز: 14
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.
دیدگاه خود را به اشتراک گذارید
حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ایمان

  ارز خوبیه و سود خوبی میده به کسایی ک صبور باشن

  ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ پاسخ
 • مهدی

  بی نظیره میتونه تا شیش ماه آینده یک صفر یا حتی دو صفر کم کنه و سود خوبی بده

  ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام مهدی عزیز
   ممنون ازت بابت به اشتراک گذاری تجربت، حتما مدیریت سرمایه رو روی این مدل رمزارزها رعایت کن .

   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ پاسخ
منو
جستجو
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره