ارز sand بخریم یا نه؟

مقالات ارز دیجیتال
ارز سند چیست؟ خرید و فروش Sand

دنیای ارز دیجیتال در حال توسعه با سرعت بسیار زیاد هستند و هر روز خبر ورود آن‌ها به یک صنعت منتشر می‌شود. پروژه‌های متعددی در این بازار تعریف شده است که مبتنی بر آن پای بازار رمزارزها به بخش‌های مختلف اقتصاد دنیا باز شده است. این روند در حال حاضر نیز به سرعت در جریان است. بازار رمزارزها برای آنکه بتواند خود را در اقتصاد جهانی تثبیت کند به نقدینگی بالا نیاز دارد. این نقدینگی بالا غالباً در صنایع پرطرفدار اقتصاد جهانی به خوبی در دسترس است. یکی از این حوزه‌ها که گردش مالی بسیار زیادی در آن وجود دارد، صنعت گیمینگ است که طرفداران بسیار زیادی از سراسر جهان دارد. پروژه‌های مختلفی در این حوزه در بازار ارزهای دیجیتال تعریف شده است. یکی از اولین آن‌ها مرتبط با ارز sand است که در سال ۲۰۱۱ آغاز به کار کرده است. در این مقاله به طور مفصل به بررسی ابعاد مختلفی ارز دیجیتال sand و پروژه سندباکس پرداخته می‌شود. با ماه همراه باشید.

معنی کلمه sandbox در زبان انگلیسی چیست؟

عبارت sandbox متشکل از دو کلمه sand و box که به ترتیب به معنی شن و جعبه است، تشکیل شده است. سندباکس در اصطلاح انگلیسی به محوطه‌ای گفته می‌شود که از شن پر شده است و برای بازی بچه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معنی کلمه sandbox

سندباکس یک محیط حفاظت شده است که به خوبی و در ایمنی کامل بچه‌ها می‌توانند در آن به بازی بپردازند. پلتفرم سندباکس نیز دقیقاً با الهام از این مفهوم ایجاد شده است و در تلاش است تا یک محیط امن برای ایجاد ارتباط بین دنیای رمزارزها و صنعت گیمینگ ایجاد کند.

پلتفرم سندباکس در دنیای ارزهای دیجیتال چیست؟

پلتفرم سندباکس در سال ۲۰۱۱ میلادی مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم پایه‌گذاری شد. این پلتفرم در حوزه صنعت گیمینگ فعالیت می‌کند. تعدادی بازی در قالب این پلتفرم در حال حاضر وجود دارد. گیمرها می‌توانند در این بازی‌ها به جمع‌آوری و ساخت توکن‌های NFT بپردازند. در ادامه امکان خرید و فروش توکن‌ها نیز برای دارندگان آن در پلتفرم فراهم است. این پلتفرم را به عنوان پیشتاز در عرصه تلفیق بازار رمزارزها با صنعت گیمینگ می‌شناسند و تاکنون نیز موفقیت‌های بسیار زیادی را به دست آورده است. تمرکز این پلتفرم بر تسهیل یک مدل خلاقانه برای کسب درآمد است که به کاربران امکان می‌دهد هم‌زمان به عنوان سازنده و بازی‌کننده باشند.

پلتفرم سندباکس در دنیای ارزهای دیجیتال

ارز sand چیست؟

ارز دیجیتال sand به عنوان توکن اصلی پلتفرم سندباکس به شمار می‌رود که دارندگان آن می‌توانند در این پلتفرم وارد بازی‌های مختلف شوند. همچنین امکان ساخت توکن جدید از طریق بازی کردن در این پلتفرم نیز فراهم شده است و گیمرها می‌توانند اقدام به خرید و فروش دارایی خود در سندباکس بپردازند. دارندگان این ارز دیجیتال در حاکمیت پلتفرم نیز حق رأی دارند و به این ترتیب زمینه برای اداره مشارکتی جامعه و بازی‌های مبتنی بر سندباکس به طور کامل ایجاد شده است.

بنیان‌گذاران ارز sand چه کسانی هستند؟‌

ایده ایجاد پیوند بین بازار ارزهای دیجیتال و صنعت گیمینگ به سال ۲۰۱۱ برمی‌گردد. آرتور مادرید و سباستین بروگت در یک همکاری مشترک شرکت Pixowl را پایه‌گذاری کردند. این دو نفر به ترتیب در رشته‌های اقتصاد و سیستم‌های رایانه‌ای تحصیل کرد‌ه‌اند و پس از تشکیل شرکت خود پروژه‌های متعددی را در صنعت گیمینگ با یکدیگر پیش برده‌اند. پلتفرم سندباکس نیز حاصل همکاری این دو فرد است که به عنوان یکی از پروژه‌های زیرمجموعه Pixowl به شمار می‌رود.

کاربرد ارز دیجیتال sand چیست؟

نکته مهم که قبل از خرید ارز sand باید به آن توجه داشت، این است که اساساً چه کاربردهایی برای کاربران خود دارد؟ برخی از مهم‌ترین کاربردهایی که برای ارز دیجیتال sand می‌توان برشمرد، عبارت‌اند از:

– پلتفرم سندباکس می‌توانند توکن sand را در قالب بازی کردن برای خود جمع کنند. در ادامه این توکن‌ها می‌تواند برای توسعه و پیشرفت در بازی‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین تولید‌کنندگان بازی نیز می‌توانند در قبال دریافت ارز sand خدمات خود را به کاربران ارائه کنند.

– کاربرد دیگر پلتفرم سندباکس ایجاد بستر حاکمیت مشارکتی در صنعت بازی است. به این صورت که دارندگان توکن‌های sand بسته به میزان دارایی‌شان از حق رأی برای شرکت در تصمیم‌گیری‌های پیشبرد امور پلتفرم برخوردار هستند.

ویژگی منحصربه‌فرد و متمایزکننده ارز سندباکس چیست؟

صنعت سرگرمی و بازی یکی از بزرگ‌ترین صنایع در حال حاضر دنیا به شمار می‌رود که حجم نقدینگی بسیار بالایی در آن جاری است. محبوبیت بسیار زیاد این صنعت بین مردم دنیا و به خصوص گروه‌های سنی جوان کاملاً مشهود است. این دو نکته دقیقاً همان چیزی است که بازار ارزهای دیجیتال به آن نیاز دارد. در این بازار نقدینگی برای تأمین مالی پروژه‌های مختلف امری اجتناب‌ناپذیر است. از آن گره زدن بازار به محبوب‌ترین حوزه‌ها در میان مردم کمک شایانی به تعمیق بازار ارزهای دیجیتال در اقتصاد دنیا می‌کند.

تلفیق صنعت گیمینگ با ارزهای دیجیتال

آنچه پلتفرم سندباکس را از دیگر پلتفرم‌های دنیای رمزارزها متمایز می‌کند، تلفیق صنعت گیمینگ با ارزهای دیجیتال است. توسعه‌دهندگان پلتفرم سندباکس معتقدند که به کمک این ایده می‌توانند انقلابی را در صنعت گیمینگ و دنیای رمزارزها ایجاد کنند. این پلتفرم اجازه تولید محتوای صنعت گیمینگ را به تمام کاربران خود می‌دهد و از این جهت نقش بسزایی در شریک کردن جامعه خود در تولید بازی‌های گوناگون ایفا می‌کند.

عرضه ارز sand نیز نقش بسیار مهمی در توسعه حاکمیت غیرمتمرکز در صنعت گیمینگ دارد و به این ترتیب کاربران می‌توانند دیدگاه‌ها و ایده‌های خود را جهت پیشبرد برنامه‌های پلتفرم سندباکس مطرح کنند. نکته مهم دیگر در خصوص این پلتفرم آن است که برندهای معروفی در صنعت گیمینگ از جمله آتاری، هلیکس، و کریپتوکیتیز از آن به طور جدی حمایت کرده‌اند.

نگاهی به امنیت ارز دیجیتال sand

پروژه ارز سندباکس نیز مانند بسیاری دیگر از پروژه‌های دنیای رمزارزها روی بلاک‌چین اتریوم پایه‌گذاری شده است. در بلاک‌چین اتریوم برای تأیید تراکنش‌ها از مکانیزم اجماع اثبات سهام (Proof Of Stake) استفاده می‌شود. بین مکانیزم اثبات سهام و اثبات کار که توسط بلاک‌چین بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرد، چندین تفاوت اساسی وجود دارد که عبارت‌اند از:

تأیید تراکنش‌ها در مکانیزم اثبات کار مبتنی بر فعالیت ماینرها صورت می‌گیرد. این در حالی است که در مکانیزم اثبات سهام این کار توسط دارندگان بزرگ ارزهای دیجیتال انجام می‌شود.

در بلاک‌چین بیت کوین نیاز به مصرف برق و توان محاسباتی بسیار زیادی برای تأیید تراکنش‌ها وجود دارد اما در بلاک‌چین اتریوم به هیچ عنوان این مسئله صادق نیست.

ارز sand یک توکن با استاندارد ERC-20 است و به همین دلیل سرمایه‌گذاران روی این رمزارز علاوه بر خود آن می‌توانند از مزایای جانبی آن نیز بهره‌مند شوند. امنیت بلاک‌چین اتریوم در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. به همین دلیل جای هیچ‌گونه نگرانی از امنیت ارز دیجیتال sand وجود ندارد و می‌توان با خیال آسوده نسبت به خرید و فروش آن اقدام کرد.

تاریخچه قیمت ارز sand


در حال حاضر ارز دیجیتال سندباکس چیزی در حدود ۰.۲ درصد از کل حجم معاملات و نقدینگی موجود در بازار رمزارزها را به خود اختصاص داده است. در زمان عرضه این رمزارز قیمت آن چیزی در حدود ۰.۰۴۴ دلار بود. از آن زمان تا فروردین سال ۱۴۰۰ روند رو به رشد خود را حفظ کرده و در ۱۱ فروردین ماه به بالاترین قیمت خود از زمان عرضه یعنی حدود ۰.۹۱ دلار دست پیدا کرده است. پس از این تاریخ روند نسبتاً نزولی را تا ابتدای تیر ماه ۱۴۰۰ در پیش گرفته است و به قیمتی حدود ۰.۲ دلار کاهش یافته است.

پس از آن بود که NFTها وارد یک مسیر صعودی شدند و رشد قیمت دسته جمعی را تجربه کنند. این روند افزایش قیمت برای ارز سندباکس نیز صادق بود. قیمت ارز دیجیتال sand در اثر دو ماه صعود به قیمت حدود ۱.۱۸ دلار رسید که به عنوان سقف قیمت تاریخی قیمت ارز sand از زمان عرضه تا به امروز شناخته می‌شود. پس از آن قیمت سندباکس وارد یک مسیر نزولی شد و تا قیمت ۰.۶ دلار افت قیمت را تجربه کرد. در حال حاضر (مهر ماه ۱۴۰۰) این ارز دیجیتال در حال نوسان قیمت بین ۰.۶ تا ۰.۸ دلار است. باید منتظر ماند و دید که در آینده چه مسیری را طی خواهد کرد.

خرید و فروش ارز دیجیتال sand چگونه انجام می‌شود؟

برای خرید سندباکس نیز مانند بقیه رمزارزها در بستر صرافی‌های آنلاین انجام می‌شود. صرافی بایننس به عنوان معتبرترین صرافی در بازار رمزارزها از ارز دیجیتال sandbox پشتیبانی می‌کند و همچنین بالاترین نرخ معاملات ارز دیجیتال سندباکس را به خود اختصاص داده است. علاوه بر بایننس، می‌توان از صرافی‌های یونی سواپ، گیت آیو و لاتکون نیز برای خرید و فروش سندباکس استفاده نمود.

مقاله مرتبط: ارز وینک چیست

کلام پایانی

در این مقاله بررسی شد که ارز دیجیتال sand چیست و چه نقشی در بازار رمزارزها ایفا می‌کند. پاسخ به این سؤال که ارز sand بخریم یا نه، نیازمند نگرشی جامع و درازمدت به بازار است. این ارز دیجیتال تا همین‌جا نیز پیشرفت قیمتی نسبتاً خوبی را تجربه کرده است. اما برای آنکه بتواند به این مسیر ادامه دهد، باید فعالیت‌های خود در صنعت گیمینگ را بیش از پیش تقویت کند و برنامه‌های جدیدتری را در دستور کار خود قرار دهد.

سوالات متداول

1

تعداد کل توکن‌های قابل عرضه ارز sandbox چند تا است؟

حداکثر تعداد ارز sand که قابل عرضه است، 3 میلیارد توکن است. در زمان نگارش این مقاله (تیرماه 1400) بیش از 700 میلیون توکن sand در بازار عرضه شده است.

2

جایگاه ارز دیجیتال sand در بازار رمزارزها چیست؟

ارز دیجیتال sandbox با ارزش بازار حدود ۳۲۰.۲۴ میلیون دلار، در رتبه ۱۱۸ بازار قرار داشته و سهم ۰.۰۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. (تیرماه 1400)

3

بهترین صرافی برای خرید و فروش ارز sand چیست؟

در حال حاضر صرافی بایننس به عنوان فعال‌ترین صرافی در بازار شناخته می‌شود که در آن ارز دیجیتال sand در آن معامله می‌شود.

4

بهترین صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال sand چیست؟

در حال حاضر کیف پول تراست والت (Trust wallet) به عنوان کیف پول رسمی صرافی بایننس بهترین کیف پول ارز دیجیتال است که از ارز sand پشتیبانی می‌کند.

5

تحلیل ارز sand برای آینده به چه سمت و سویی است؟

پروژه‌های NFT در بازار رمزارزها پس یک دوره ناپایداری موفق شده‌اند که خود را در بازار به خوبی تثبیت کنند. همین مسئله موجب شده است آن‌ها از بتوانند عضوگیری خوبی برای جوامع خود داشته باشند. ارز دیجیتال سندباکس نیز از این قضیه مستثنا نیست. در کنار آن با توجه به اینکه صنعت گیمینگ همواره پتانسیل‌های زیادی برای جذب جوان‌ها دارد، اگر توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتال بتوانند نوآوری‌های جدیدی را در بازی‌های پروژه سندباکس ایجاد کنند، شرایط برای رشد ارز دیجیتال sandbox در آینده مهیا خواهد شد. پیش‌بینی‌ها درباره روند قیمت ارز دیجیتال در یک بازه ده ساله دستیابی به قیمت 15 دلار است

امتیاز شما به این محتوا

3.9 / 5. 17

میانگین امتیازات: 3.9/5
تعداد امتیاز: 17
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.
دیدگاه خود را به اشتراک گذارید
حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
جستجو
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره