پس از رونق بازی‌های بلاک‌چین برای کسب درآمد (Play To Earn)، این بار حرکت برای کسب درآمد (Move To Earn) پا به عرصه گذاشته است. سوئت کوین یکی از بهترین بازی‌های این ژانر است. در ادامه بررسی می‌کنیم که Sweatcoin چیست و چگونه می‌توان با آن درآمد کسب کرد. با کلینیک سرمایه همراه باشید.

Sweatcoin چیست؟

سوئت کوین در کنار بازی استپن، یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های حرکت برای کسب درآمد است. این پروژه پاداش خود را در قالب توکن SWEAT ارائه می‌دهد. این توکن هنوز راه‌اندازی نشده است، اما انتظار می‌رود به‌زودی به اکوسیستم این پروژه اضافه شود.

این پروژه در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد، اما در ابتدا، به‌اندازه امروز شناخته‌شده نبود. در حال حاضر، مجموع تعداد دانلود‌های این بازی در App Store و Google Play به بیش از نود میلیون رسیده است. در حدود شش ماه گذشته، این بازی سی میلیون کاربر جدید جذب کرده و در ۱۶۰ کشور در دسترس است.

رویداد توزیع توکن SWEAT برای تابستان امسال برنامه‌ریزی شده است. در این رویداد کاربران می‌توانند امتیازات درون بازی را که در قالب Sweatcoin ارائه می‌شود، به توکن SWEAT تبدیل کنند. در آینده، کاربران می‌توانند از این توکن برای خرید NFTهای درون بازی یا تبدیل آن به دیگر دارایی‌های دیجیتال مدنظر استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: بازی استپن (StepN) چیست؟ راه بروید و درآمد کسب کنید

هدف از به وجود آمدن Sweatcoin چیست؟

سوئیت کوین

توسعه‌دهندگان این بازی اعتقاد دارند جامعه‌ای که به سلامت جسمی خود بیشتر اهمیت می‌دهد، جامعه‌ای است که سلامت روانی مطلوب‌تری دارد. به اعتقاد آن‌ها تکاپو و اقتصاد دو سر یک طناب‌اند. این مسئله از هدر رفتن مخارج زیادی در حوزه درمان جلوگیری می‌کند.

تأثیر این پروژه بر کاربران بسیار تأمل‌برانگیز است. به‌طور متوسط، هر کاربر این بازی بعد از نصب این برنامه، در روز ۲۰ درصد بیشتر قدم برمی‌دارد.

مکانیسم پیاده‌سازی اپلیکیشن Sweatcoin چیست؟

برنامه سوئت کوین روی بلاک چین Near راه‌اندازی شده است. توسعه‌دهندگان این شبکه را به دلیل سرعت زیاد و کارمزهای کم انتخاب کرده‌اند. استاندارد توکن SWEAT، NEP 141 شبکه نیر و ERC 20 شبکه اتریوم است.

این پروژه از دو بخش Sweat Foundation و Sweat Economy تشکیل شده است. بنیاد سوئت نقش توسعه اکوسیستم را دارد؛ درحالی‌که Sweat Economy مسئول ارزش‌گذاری و ارزش‌بخشی به تحرکات فیزیکی افراد جامعه است.

در مصاحبه‌ای، ویتالیک بوترین به بنیاد سوئت کوین اعلام داده بود مقیاس‌پذیری و سرعت شبکه‌های موجود نمی‌تواند مایحتاج این پروژه را تأمین کند. توسعه‌دهندگان این پروژه تصمیم گرفتند پس از ایجاد پایگاه کاربران خود، آن را به وب ۳ منتقل کنند.

با سوئت کوین چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

کسب درآمد از سوئیت کوین

بعد از اینکه برنامه را دانلود و نصب کردید، باید حساب کاربری خود را بسازید. این بازی چهار سطح دارد:

 • Mover
 • Shaker
 • Quaker
 • Breaker

ابتدا و پس از نصب، شما در سطح Mover قرار دارید. در این سطح می‌توانید در صورت برداشتن هزار قدم در روز، پنج توکن SWEAT به دست آورید. توجه کنید که اگر بیشتر از این قدم بردارید، برای شما محاسبه نخواهد شد.

اما برای رسیدن به سطوح دیگر باید مبلغی بپردازید. با پرداخت اشتراک ماهانه به میزان ۴/۷۵ دلار در ماه، به سطح Shaker می‌رسید. در این سطح می‌توانید حداکثر تا ده SWEAT در روز درآمد کسب کنید. مبلغ پرداختی و حداکثر میزان توکن به‌دست‌آمده در روز در دو سطح بعدی به‌ترتیب بیست دلار و پانزده توکن و سی دلار و بیست توکن خواهد بود.

با توجه به اینکه ارز دیجیتال Sweatcoin هنوز راه‌اندازی نشده است، پیش‌بینی اینکه چه میزان درآمد کسب خواهید کرد، دشوار است. در بهترین حالت، اگر هر سی روز ماه، هر روز بیست توکن کسب کنید، درنهایت، به ششصد توکن می‌رسید. اگر قیمت این توکن در آینده بیشتر شود، اوضاع بهتر خواهد شد؛ در غیر این صورت، درآمد چندانی نصیب شما نخواهد شد.

آیا امکان درآمدزایی از بازی سوئت کوین برای کاربران ایرانی فراهم است؟

در سایت رسمی این پروژه فهرست ۱۶۰ کشوری آمده است که این بازی در آن‌ها پشتیبانی می‌شود؛ اما متأسفانه، نام ایران بین این ۱۶۰ کشور نیست. از طرف دیگر، این بازی از لوکیشن تلفن همراه شما برای شمردن قدم‌هایتان استفاده می‌کند. می‌توانید با استفاده از وی‌پی‌ان، آدرس آی‌پی خود را تغییر دهید، اما ممکن است در میانه‌های بازی اکانت شما مسدود شود.

بیشتر بخوانید: گیم‌فای چیست؟ صفر تا صد GameFi +معرفی برترین بازی‌ها برای کسب درآمد

تأمین مالی بازی Sweatcoin چیست؟

شاید برایتان سؤال شود که چرا یک پروژه باید برای قدم زدن من به من پول بدهد. واضح است که هیچ گربه‌ای محض رضای خدا موش نمی‌گیرد!

بنیاد سوئت خود از چندین مسیر درآمدزایی می‌کند. تصمیم‌گیری درباره درآمد حاصل از دائوی این پروژه بر عهده کاربرانی است که توکن‌هایشان را استیک کرده‌اند.

مسیرهای درآمدزایی این پروژه به شرح زیر است:

دسترسی  به مخاطب

پروژه‌هایی که می‌خواهند توکن یاNFT هایشان را با استفاده از جامعه کاربران سوئت گسترش دهند، یا باید به این پروژه در قالب SWEAT هزینه‌ای بپردازند یا برای محصولاتشان تخفیف نسبتاً زیادی به کاربران سوئت بدهند.

تبلیغات

این پروژه نزدیک به صد میلیون کاربر دارد. این میزان از کاربران بازار بسیار مناسبی را برای تبلیغات فراهم می‌کنند. اگر بخواهید در این برنامه تبلیغ کنید، باید مبلغ زیادی به این اپلیکیشن بپردازید.

توکن‌های غیرمثلی

ارائه‌دهندگان سرویس‌های NFT برای فروش توکن‌هایشان به کاربران این برنامه، باید SWEAT پرداخت کنند. کاربران می‌توانند با پرداخت یا استیک توکن SWEAT،‌ توکن NFT مدنظرشان را بخرند یا آن را بهینه‌سازی کنند.

خدمات عضویت پرمیوم

کاربران می‌توانند با عضویت در این برنامه به صورت پرمیوم، به مزایای زیادی دسترسی داشته باشند. این عضویت مزایایی همچون دسترسی به بازارهای انحصاری،NFT ها،‌ شبکه‌های اجتماعی و غیره را به همراه دارد.

آنالیز داده‌ها

Sweat DAO مالکیت داده‌ها را به اشخاص واگذار می‌کند و به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد از این حجم داده درآمد کسب کنند. هر شخص یا مؤسسه یا شرکت،‌ می‌تواند در صورت موافقت کاربر با پرداخت هزینه‌ای چشمگیر، به این داده‌ها برای تجزیه‌وتحلیل دسترسی داشته باشد.

ارز دیجیتال Sweatcoin چیست؟

ارز دیجیتال سوئت کوین چیست

فرایند توزیع توکن SWEAT‌ برای سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۲، برنامه‌ریزی شده است. در فاز اول توکنومیک، کاربردهای اساسی SWEAT آغاز به کار می‌کنند. علاوه بر این،‌ بنیاد سوئت کوین، اپلیکیشن Sweat Wallet را ایجاد خواهد کرد. انتظار می‌رود پس از TGE، توکن SWEAT در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز اصلی جهان فهرست شود. کاربردهای اولیه توکن SWEAT عبارت‌اند از:

 • استیکینگ: دریافت سود از سپرده‌گذاری توکن‌ها
 • پاداش‌ها: ارائه پاداش‌‌ به کاربران بر اساس میزان توکنی خواهد بود که استیک کرده‌اند.
 • دسترسی به شبکه‌های اجتماعی: هولدرها به کانال خصوصی تلگرام و دیسکورد جامعه سوئت دسترسی پیدا می‌کنند.

در فازهای بعدی نیز مواردی همچون درگاه پرداخت فیات، ادغام با صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز، راه‌اندازی دائو، NFTهای دینامیک و غیره بر اساس نقشه راه اتفاق خواهد افتاد.

نحوه توزیع توکن‌های SWEAT به شرح زیر است:

 • ۱۰ درصد برای فروش خصوصی
 • ۷ درصد برای رشد اکوسیستم
 • ۱۱ درصد برای گروه و مشاوران
 • ۲۰ درصد برای خزانه بنیاد
 • ۲۲ درصد برای SweatCo Ltd
 • ۳۰ درصد برای کاربران در زمان راه‌اندازی

سؤالات متداول

سوئت کوین برای چه سیستم‌عامل‌هایی در دسترس است؟

سئوت کوین برای گوشی‌های اندروید و iOS قابل استفاده است.

آیا کاربران ایرانی می‌توانند از آن استفاده کنند؟

متأسفانه، ایران در فهرست کشورهایی که این برنامه در آن‌ها پشتیبانی می‌شود، وجود ندارد.

کلام آخر

در این مقاله بررسی کردیم که Sweatcoin چیست و ارز دیجیتال Sweatcoin و توکن SWEAT چه کاربردی در این پروژه دارند.

آیا شما تجربه کسب درآمد از بازی‌های بلاک‌چینی را دارید؟ به نظر شما، کدام‌یک از بازی‌های بلاک‌چینی برای کاربران ایرانی مناسب‌اند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.