ارزهای دیجیتال جدید با روند رو به رشدی در سال‌های اخیر یکی پس از دیگری وارد بازار شده‌اند. در سال ۲۰۲۱ نیز این روند تداوم داشته است و تعداد زیادی ارز دیجیتال در بازار عرضه شده‌اند. بسیاری از کسب‌ و کارهای نوپا در دنیا با مشاهده ظرفیت‌ های بی‌نظیر نهفته در این بازار، پروژه‌های خود را به این سمت جهت‌دهی کرده‌اند. ارز دیجیتال safemoon به عنوان یکی از رمزارزهایی به شمار می‌رود که در ماه مارس سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شده است و در همین مدت کوتاه توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. در این مقاله قصد داریم به معرفی ارز safemoon بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال safemoon چیست؟

بنیان‌ گذاران این ارز دیجیتال شعار safety to the moon را برای ارز دیجیتال خود برگزیده‌اند. در واقع نام این ارز دیجیتال نیز کاملاً اقتباسی از همین شعار است. این شعار الهام گرفته از تبلیغاتی است که برخی از طرفداران پر و پا قرص ارز دیجیتال دوج کوین استفاده می‌کنند. طرفداران دوج کوین معتقدند که این ارز دیجیتال به طور فزاینده‌ای افزایش قیمت را تجربه خواهد کرد تا قیمت آن به آسمان برسد. به همین دلیل می‌توان ارز دیجیتال safemoon را نیز به نوعی دنباله رو دوج کوین نامید.

توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتال هیچ‌گاه نام ارز دیجیتال بر آن‌ نگذاشته‌اند. آن‌ها معتقدند که safemoon تنها یک توکن دیفای یا غیرمتمرکز است. سیف مون را به عنوان یک توکن متعلق به امور مالی غیرمتمرکز می‌دانند. اگر بخواهیم هدف پروژه‌های دیفای را به طور مختصر بیان کنیم باید بگوییم که این پروژه‌ها در پی ایجاد مدل جدیدی از وام گرفتن هستند که کاملاً بی‌نیاز از سیستم بانکداری سنتی است.

مقاله مرتبط: توکن ارز دیجیتال چیست

جان کارونی (John Karony) به عنوان مدیرعامل پروژه safemoon فعالیت می‌کند. او در یک سخنرانی اهداف پروژه خود را در حالت کلی در دو مسئله خلاصه کرده است:‌

  • تولید توکن LP
  • سوزاندن توکن

نکات مهم در خصوص پروتکل بلاک‌چین ارز safemoon

به دلیل اینکه احتمال دارد نوع پاداش‌هایی که در اثر نگهداری ارز دیجیتال safemoon نصیب تامین‌کنندگان نقدینگی شود، باعث بیرون راندن خریداران جدید این ارز دیجیتال شود، باید حتماً تدبیری توسط توسعه‌دهندگان آن اندیشیده می‌شد. در غیر این صورت تأمین کنندگان نقدینگی به طمع دریافت پاداش‌های بیشتر اجازه ورود خریداران جدید را نمی‌دهند.

پروتکل بلاک‌چین ارز safemoon

 

مشکل دیگری که امکان دارد در اثر این مسئله به وجود بیاید، شکل‌گیری حباب قیمتی در ارز safemoon است. هر حباب قیمتی هر چقدر هم که بزرگ شود، بالاخره در یک روز می‌ترکد که در نتیجه باعث سقوط آزاد قیمت ارز دیجیتال safemoon می‌شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل تدبیری تحت عنوان پاداش استاتیک توسط توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتال اندیشیده شده است.

منظور از پاداش‌های استاتیک چیست؟

در قالب مکانیسم پاداش‌های استاتیک مبلغی که تحت عنوان پاداش به دارندگان ارز دیجیتال safemoon اختصاص پیدا می‌کند، مشروط است و بر اساس تعداد توکن‌های درج شده در یک معامله تعیین می‌گردد. به این ترتیب از فشار فروش دارندگان ارز safemoon پس از محقق شدن درصد بالای سود سالانه کاسته می‌شود. علاوه بر آنچه گفته شد، پاداش استاتیک که به نام رفلکشن نیز شناخته می‌شود، مالکان توکن‌ها را تشویق می‌کند تا از توکن‌های خود برای تأمین نقدینگی استفاده کنند تا از درصد بازده‌های بالاتری بر اساس تعداد توکن نگهداری شده برخوردار شوند.

توکن سوزی دستی در پلتفرم safemoon

یک مسئله دیگری که باید در خصوص پروتکل سیف مون اشاره کنیم، توکن سوزن دستی است. در بسیاری از پلتفرم‌های دیگر از روش اتوماتیک برای این منظور استفاده می‌شود. این در حالی است که در پلتفرم safemoon این کار به صورت دستی انجام می‌شود. در شیوه اتوماتیک، سوزاندن توکن‌ها محدودیت‌ ندارد و به طور مداوم ادامه پیدا می‌کند. اما در شیوه دستی امکان کنترل این فرآیند وجود دارد و در نتیجه توسعه‌دهندگان پلتفرم می‌توانند توکن‌سوزی را در جهت حفظ ارزش ارز دیجیتال safemoon مدیریت کنند. همچنین می‌توانند در این زمینه با مالکان توکن‌ها به طور شفاف گفتگو کنند و در نتیجه آن‌ها را در جریان کار به طور دقیق قرار دهند.

تهیه ارز دیجیتال safemoon چگونه امکان‌پذیر است؟

برای خرید ارز safemoon بهترین راه پیش روی شما استفاده از صرافی پنکیک سواپ است. برای این منظور باید مراحل زیر را پشت سر گذارید:

  • ابتدا باید کیف پول تراست والت را دانلود کرده و روی سیستم خود نصب کنید.
  • در ادامه لازم است برای خرید ارز دیجیتال safemoon ابتدا یکی از دو ارز بایننس کوین (BNB) یا بایننس اسمارت چین (BSC) را تهیه کنید.
  • در ادامه باید در برگه‌های دپ کیف پول تراست والت به دنبال صرافی پنکیک سواپ بگردید.
  • پس از آن باید نسبت به انتخاب ارز دیجیتال safemoon در صرافی پنکیک سواپ اقدام کنید.
  • در ادامه لازم است تا لغزش را طبق پیشنهاد پلتفرم safemoon بین ۱۱ تا ۱۲ درصد قرار دهید.
  • مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید.
  • در انتها روی گزینه مبادله کلیک کنید و با انتخاب تأیید معامله کار را به پایان برسانید.

نگاهی به تحلیل ارز safemoon در آینده

مدت کوتاهی که از زمان عرضه ارز دیجیتال safemoon سپری شده است، باعث شده تا اطلاعات چندانی پیرامون آن در دسترس نباشد. به همین دلیل برای دستیابی به تحلیل‌های عمیق‌تری در خصوص این ارز دیجیتال نیاز است تا زمان بیشتری سپری شود. با این وجود در همین مدت زمان محدودی که از عرضه این ارز دیجیتال سپری شده است، قیمت آن به طرز چشمگیری افزایش داشته است.

 

تحلیل ارز safemoon در آینده

در تاریخ ۲۰ آپریل ۲۰۲۱ قیمت این ارز دیجیتال به ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار رسیده است. اما مجدداً وارد یک روند نزولی شده است و در زمان نگارش این مقاله (مرداد ماه ۱۴۰۰) به قیمت ۰.۰۰۰۰۰۲ دلار رسیده است. در صورتی می‌توان نسبت به آینده این ارز دیجیتال امیدوار بود که برنامه‌های توسعه‌ای که توسط بنیان‌گذاران آن اعلام شده است، محقق شود. این برنامه‌ها عبارت‌اند از:‌

۱. ایجاد کیف پول

این صرافی باید طبق برنامه اعلام شده در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ کیف پول دیجیتال اختصاصی خود را به بازار عرضه کند.

۲. گسترش تیم safemoon

در راستای گسترش تیم safemoon باید تا چند ماه آینده پروژه‌های خیریه این پلتفرم آغاز به کار بکند. همچنین ساخت صرافی NFT تا انتهای سال ۲۰۲۱ باید به پایان برسد. بازی ویدئویی این صرافی نیز منتشر خواهد شد و طبق برنامه باید مجموعه تیم safemoon تا حدود ۲۵ درصد نسبت به وضع فعلی توسعه پیدا کند و لیست ارزهای صرافی‌های بزرگی مانند بایننس قرار بگیرد.

۳. نفوذ به بازار‌های قاره آفریقا

این پلتفرم برنامه دارد تا از طریق برنامه‌های خیریه خود نفوذ بیشتری در بازارهای آفریقایی پیدا کند. در همین راستا قصد دارند تا دفتر اختصاصی خود را در کشور آفریقا احداث کنند و شغل‌های زیادی نیز برای مردم ساکن در این قاره ایجاد نماید.

سوالات متداول

۱. بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارز safemoon چه نام دارند؟

توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتال در برنامه خود دارند که در سه ماهه دوم از زمان راه‌اندازی آن، کیف پول اختصاصی ارز خود را رونمایی کنند. در حال حاضر بهترین کیف پول برای نگهداری این ارز دیجیتال تراست والت است.

۲. ویژگی متمایزکننده ارز دیجیتال safemoon از دیگر رمزارزها چیست؟

مهم‌ترین تفاوت پروژه ارز safemoon را در مقایسه با سایر پروژه‌های دیفای برنامه‌ریزی برای تشویق دارندگان ارز به نگهداری دارایی خود است. جریمه‌هایی که برای فروشندگان در نظر گرفته شده است، آن‌ها را به نوعی از فروش باز می‌دارد.

۳. خرید ارز safemoon از کدام صرافی‌ها امکان‌پذیر است؟

بهترین صرافی که در سایت ارز دیجیتال safemoon برای خرید آن معرفی شده است، صرافی پنکیک سواپ نام دارد.

مقاله مرتبط: ارز sxp چیست

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی یکی از جدید‌ترین ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱، یعنی ارز دیجیتال safemoon پرداختیم. پلتفرم safemoon همانند سایر پروژه‌های دیفای موجود در بازار رمزارزها در راستای تأمین مالی برای انجام پروژه‌های خود فعالیت می‌کند. اگر قصد خرید ارز safemoon را دارید، باید استراتژی خود را روی بلندمدت تنظیم کنید؛ چراکه این ارز برای دستیابی به موقعیت مناسب باید در گذر زمان برنامه‌های خود را عملیاتی کند. همچنین نوع سیاست‌گذاری در این پلتفرم به گونه‌ای است که خرید و فروش دائمی آن به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد.